Akdamar Kilisesi, Ayine Hazır - Son Dakika

Akdamar Kilisesi, Ayine Hazır

07.09.2012 12:35
Akdamar Kilisesi, Ayine Hazır, System.String[]

Van Gölü içersindeki Akdamar Adası üzerinde bulunan ve Ermeniler'in bu pazar günü 3'üncü kez ayin yapacağı Akdamar Kilisesi'nde rahipler son incelemelerini yaptı.

Van Gölü içersindeki Akdamar Adası üzerinde bulunan ve Ermeniler'in bu pazar günü 3'üncü kez ayin yapacağı Akdamar Kilisesi'nde rahipler son incelemelerini yaptı. Türkiye Ermenileri Patrikliği Ruhani Meclis Başkanı Başrahip Tatul Anuşyan, hiçbir sıkıntı olmadığını ve ayine yaklaşık 600 kişi beklediklerini söyledi.

Ermeniler için önemli bir inanç merkezi olan Akdamar Kilisesi'nde 9 Eylül Pazar günü yapılacak ayin öncesi Ermeni heyeti son incelemelerini yaptı. Başrahip Tatul Anuşyan ve barebarindeki heyet ada ve kilisede ayinin yapılacağı alanı belirleyip yapılması gerekenler hakkında yetkililere bilgi verdi. Anuşyan, bu yılki ayine Kudüs Patriği Temsilcisi Başepiskopos Aris Şivanyan, ABD Ruhani Önderi Hajag Barsamyan ve Türkiye Ermenileri Patrik Genel Vekili Başpiskopos Aram Ateşyan ile yurt dışından 100 davetli olmak üzere toplam 600 kişinin beklendiğini söyledi.

Başrahip Tatul, yaptıkları incelemede hiçbir sıkıntı olmadığını belirlediklerini, ayinlerini pazar günü saat 11.00'da başlatacaklarını ifade etti. - Van

Akdamar Kilisesi, Ayine Hazır

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Akdamar Kilisesi, Ayine Hazır - Son Dakika


Son Dakika

Sahte içki ölümleriyle ilgili anason yağı üreticisinden itiraf gibi sözler: Satışları10 kat arttı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine müjde: Stajyer Araştırmacı Burs Programını başlatıyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli koronavirüs aşısında hedefi belirledi: Önümüzdeki bahar aylarına kadar aşı meselesini çözeceğiz İki grup arasında çıkan tartışmada ateşlenen saçma, balkona çıkan vatandaşın kafasına isabet etti Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti