Akdeniz Üniversitesi'nde Taşlar Havada Uçuştu - Son Dakika

Akdeniz Üniversitesi'nde Taşlar Havada Uçuştu

02.01.2012 17:23
Akdeniz Üniversitesi'nde Taşlar Havada Uçuştu, System.String[]

Akdeniz Üniversitesi (AÜ)'nde iki grup karşı karşıya geldi.

Akdeniz Üniversitesi (AÜ)'nde iki grup karşı karşıya geldi. Taş, pet şişe ve çöp kovalarının havada uçuştuğu olayda polisin ikna çabaları sonrası iki grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Şırnak'ın Uludere ilçesinde 35 kişinin hava operasyonunda ölmesi sonrası hükümete tepkisini göstermek isteyen ve kendilerini 'Yurtsever Devrimci Demokrat Öğrencileri' olarak adlandıran 200 kişilik grup basın açıklaması yapmak istedi. Üniversite özel güvenliğin müdahil olduğu olayda, rektörlük öğrencilerin kampus içinde bulunan Olbia Çarşısı'na gitmesine izin vermedi. Yaklaşık 2 saat üniversite içerisinde yolda oturan grubu izlemeye gelen 100 kadar karşıt görüşlü öğrenciler 'Kahrolsun PKK' şeklinde slogan atınca gerginlik yaşandı. Emniyet güçlerinin de hazır bulunduğu kampusta karşılıklı sloganların ardından taş, sopa ve pet şişeler havada uçuştu. Emniyet güçleri karşıt grubu uzaklaştırırken eylem yapan grup ise karşıt gruba taş fırlatmaya devam etti. Olayda yaralanan olmazken, eylemci grup daha sonra basın açıklaması yaptı. Üniversitenin kuzey kapısından çıkış yapan ve kampus dışına çıkan eylemci grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Akdeniz Üniversitesi'nde Taşlar Havada Uçuştu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Akdeniz Üniversitesi'nde Taşlar Havada Uçuştu - Son Dakika


Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın