Akdim, İngiliz, Alman ve Boşnaklara Güneydoğu'yu Gezdirdi - Son Dakika

Akdim, İngiliz, Alman ve Boşnaklara Güneydoğu'yu Gezdirdi

30.06.2012 13:37
Akdim, İngiliz, Alman ve Boşnaklara Güneydoğu'yu Gezdirdi, System.String[]

Antalya Kültürlerarası Diyalog Merkezi (AKDİM), Güneydoğu'ya gezi düzenleni.

Antalya Kültürlerarası Diyalog Merkezi (AKDİM), Güneydoğu'ya gezi düzenleni. Geziye Antalya'da yerleşik yaşayan Almanlar, Boşnaklar ve İngilizler ile Türk vatandaşlarından oluşan 26 kişi katıldı.

Antalya ve çevresinde düzenlediği kültürler arası diyalog programları ile adından söz ettiren AKDİM, Türkiye gezilerine başladı. Gezilerini Antalya'da ikamet eden yabancılara yönelik düzenleyen dernek, Türkiye'nin tarihini ve kültürünü yabancılara tanıtmayı amaçlıyor. AKDİM'in Güneydoğu gezisi Adana'dan başladı. Adana'da tarihi köprüyü, Sabancı Camii'ni ve tarihi mekanları gezen katılımcılar daha sonra Gaziantep'e geçti. Gaziantep'te ise Zeugma Müzesi, kale ve Zirve Üniversitesi ziyaret edildi. Gezinin ikinci gününde Şanlıurfa'da Harran, Hz. Eyub makamı, Balıklıgöl, Urfa Kalesi, Hz. İbrahim'in makamı gezildi. Geziye iştirak edenler akşam sıra gecesine katıldı.

AKDİM'in, Güneydoğu gezinin üçüncü gün rotası, Mardin ile Midyat'daki tarihi ve turistik yerler oldu. Gezinin dördüncü ve son günü Hasankeyf ve Batman gezildi. Hasankeyf'te konukları Kaymakam Cevat Uyanık ağırladı. Misafirlerine çeşitli ikramlarda bulunan Hasankeyf Kaymakamı Cevat Uyanık, geziye katılanlara eski ve yeni Hasankeyf'i tanıtan sunum yaptı.

Güneydoğu gezisi hakkında bilgi veren AKDİM Genel Sekreteri İbrahim Kundak, önümüzdeki dönemlerde farklı yörelere geziler düzenleyeceklerini açıkladı. Anadolu'nun zengin kültürel yapıya ve köklü bir tarihe ev sahipliği yaptığını, bunun yabancılara tanıtılması gerektiğine inandıklarını dile getiren İbrahim Kundak, "Şimdiye kadar bu yörelere ikinci gezimiz. Önümüzdeki dönemde konferanslar ve kurslar düzenlemeyi hedefliyoruz. Faaliyetler hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler www.akdim.org adresimizden bilgi alabilirler. Programlarımıza katılan yerli ve yabancılar çok memnun kaldıklarını dile getiriyor. Biz de kültürel ve insani güzelliklerimizin sadece Antalya ile sınırlı olmadığını, Anadolu'nun tamamında yaşanıp, yaşatıldığını göstermek istedik. Bu nedenle de kültürümüzün yoğun yaşandığı illere geziler düzenlemeye karar verdik." dedi.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Akdim, İngiliz, Alman ve Boşnaklara Güneydoğu'yu Gezdirdi - Son Dakika


Son Dakika

65 yaşın üstündeki vatandaşlara 'adrese teslim' e-Devlet şifresi hizmeti başladı Pes dedirten olay! Gündüz vakti otobanda arabalarını yol kenarına çekip ilişkiye girdiler Başak Demirtaş, cezaevinden arayan Selahattin Demirtaş ile kameralar önünde konuştu Küçük yaştaki erkek çocuklarla ilişkiye giren kadına 7 yıl hapis! Kocası küvette bastı İçişleri Bakanlığı duyurdu! Kısıtlamalarla ilgili en çok merak edilen 24 soruya yanıt verildi Para meselesi nedeniyle tartışığı oğlunu bıçaklayan saldırgan baba kayıplara karıştı Zonguldak'taki vaka sayıları alarm vermeye başladı! Yoğun bakım ünitelerinin yüzde 100'ü dolu Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Merkez Bankası'nın faiz artırımına ilk yorum