Son Dakika Haberleri: Akhisar'da Müjdelerle Dolu Kurtuluş Coşkusu

Akhisar'da Müjdelerle Dolu Kurtuluş Coşkusu

10 ay önce

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesinin 95'inci kurtuluş yıldönümü kutlamaları kapsamında Türk Pop Müziği'nin 'kraliçe'si Hande Yener'i Akhisarlılarla buluşturdu.

Akhisar'da Müjdelerle Dolu Kurtuluş Coşkusu, System.String[]

Konseri takip eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisarlılara önemli müjdeler verdi. İlçenin ana arterlerinde önemli projeleri hayata geçireceklerini belirten Başkan Ergün, Akhisar Belediyespor'un antrenman ve gençlik gelişim merkezi projesinin hazırlığını yaptıklarını 2018 yılında bunu da hayata geçireceklerini müjdeledi.

Akhisar'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yıldönümü kutlamaları kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi, Türk Pop Müziği'nin kraliçe lakaplı şarkıcısı Hande Yener'i Akhisarlılarla buluşturdu. Akhisar Gölet Konser Alanı'nda düzenlenen konseri Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, daire başkanları, Manisa Büyükşehir Belediyesi Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri ve binlerce Akhisarlı izledi.

HANDE YENER BÜYÜLEDİ

En sevilen şarkılarını ve hit parçalarını Gölet Konser Alanı'nı dolduran on binlerle birlikte seslendiren Hande Yener, sahne şovu ve güçlü sesiyle büyüledi. Yeni şarkılarının yanı sıra ilk albümünden bu yana dillere pelesenk olmuş parçalarını da seslendiren sanatçı, Akhisarlıların gönlünü fethetti. Yaklaşık 1 saat sahnede kalan ve müthiş enerjisiyle şarkılarını seslendiren Hande Yener, Manisa'da olmaktan mutlu olduğunu belirterek, alanı dolduran Akhisarlı hayranlarına teşekkür etti.

AKHİSAR "MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİYİZ" SLOGANIYLA YANKILANDI

Konser sonunda sahneye çıkan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, vatandaşların kurtuluş gününü kutladı. Sanatçı Hande Yener'i performansı nedeniyle kutlayan Başkan Ergün, sanatçıya çiçek ve içerisinde Manisa'yı tanıtan ürünlerin yer aldığı sepet hediye etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri de, Başkan Ergün ve Hande Yener'e üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu Akhisar Belediyespor forması takdim etti. Bugünleri Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman atalarımıza borçlu olduğumuzu söyleyen Başkan Ergün'e, alanı dolduran binlerce Akhisarlı, "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganıyla destek verdi.

"MANİSA'DA NE YAPTIYSAK AKHİSAR'DA DA YAPACAĞIZ"

Yaklaşık 3 seneyi geride bıraktıklarını belirten Başkan Ergün, "2014 yılında ne söylemiştik. Manisa değişiyor. Manisa nasıl değişiyorsa Akhisar'da değişecek. Bunun sözünü vermiştik. Biraz geç de olsa, siyaseten de olsa ben bunları mazur görüyorum. Ancak şunu söylüyorum hizmetin siyaseti olmaz. Bana oy verenden de vermeyenden de Allah razı olsun. Biz ne söz verdiysek bunu geç de olsa, yavaş yavaş yerine getirmenin huzuru içindeyiz. 1. ve 2. Nakliye, Tahir Ün Caddeleri bitmek üzere. Daha ana arterlere sıra gelmedi. Manisa'da ne yaptıysak Akhisar'da da bunu birer birer yerine getireceğiz. Bunun sözünü buradan bir kere daha veriyorum. Söz verdik mi yapıyoruz" dedi.

AKHİSAR BELEDİYESPOR'A TESİS MÜJDESİ

Akhisar Belediyespor'un Manisa'yı Spor Toto Süper Lig'de en iyi şekilde temsil ettiğini de dile getiren Başkan Ergün, "Ben sporu seven bir insan olarak bütün Manisa'da yer alan kulüplere hangi kategoride olursa olsun gerekli destek ve katkıyı veriyoruz. Bugün bizi en iyi şekilde temsil eden Akhisarspor'a ve yöneticilerine bir kere daha teşekkür ediyorum. Verdiğimiz destek helal hoş olsun. Buradan Hüseyin Başkan'a bir söz daha verdim. Akhisarspor'un hazırlamış olduğu tesis ve mevcut sahalarıyla projesi bana geldi. Bunu da söz verdim, şuanda ihale hazırlıkları yapılıyor. Bir iki aya kadar ihalesini de yapacağız. Yeni tesisleri de Allah nasip ederse 2018 yılında Akhisarspor'a kazandıracağız. Bunu da buradan söyleyeyim" diye konuştu.

COŞKU 10. YIL MARŞI İLE ZİRVE YAPTI

Konuşmanın ardından Başkan Ergün, Sanatçı Hande Yener ve Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri, ellerini kalp şeklinde birleştirerek öz çekim yaptı. Konser, 10. Yıl Marşı ve bayrak şovla son buldu.
Vatandaşlık Hakkı Kazanan 30 Bin Suriyeli Seçimlerde Oy Kullanacak Bahçeli: TBMM'de Uyum Sağlanamazsa Erken Seçim Düşünülebilir

4,76'yı Aşan Dolara Şimşek'ten İlk Yorum: Tedbir Aldık, Alıyoruz