Akhisar'dan Makedonya'ya Kardeşlik Köprüsü - Son Dakika

Akhisar'dan Makedonya'ya Kardeşlik Köprüsü

11.06.2021 17:37
Akhisar'dan Makedonya'ya Kardeşlik Köprüsü, System.String[]

Akhisar Belediyesi kardeş belediye olduğu Makedonya'nın Konçe İlçe Belediyesi'nden gelen konuklarını ağırladı.

İlk olarak misafirlerini makamında konuk eden Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar'ın, ekonomik, kültürel ve coğrafi anlamda sahip olduğu değerlerden bahsederken Akhisar nüfusunun yarısının göçmen vatandaşlardan oluştuğunu ve Balkanlardaki dost şehirler ile kardeşlik köprüsü kurmaya devam edeceklerini ifade etti.

Akhisar'a konuk olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Konçe Belediye Başkanı Blagoy İliev ise kardeşliğin daim olması için önemli bir adım attıklarını ve aynı şekilde Akhisar Belediyesi'ni de konuk etmek istediklerini kaydetti.

Ardından iki belediye arasında kardeş belediye protokolü imzalandı. Protokol ile, her iki şehir arasındaki ilişkilerin güçleneceğini ve kardeşlik bağlarının artacağını ifade eden Başkan Besim Dutlulu Makedonya'dan gelen heyeti Akhisar'da ağırlamaktan onur duyduğunu belirterek, Başkan Blagoy İliev ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

Başkan Besim Dutlulu, Konçe Belediye Başkanı Blagoy İliev ve katılımcı heyet daha sonra Akhisar Balkan Göçmenleri Derneği Başkanı Tunay Gül ve yönetim kurulu ekibini ziyaret etti. Her zaman bir yanı balkanlarda olan Akhisarlı göçmenler için bu ziyaretin çok anlamlı olduğuna değinen Akhisar Balkan Göçmenleri Derneği Başkanı Tunay Gül, bu bağlara sahip çıkan Başkan Besim Dutlulu'ya gayretleri için teşekkür etti. Akhisarlıların çok zarif ve misafirperver olduğunu ifade eden Konçe Belediye Başkanı Blagoy İliev konukseverlikleri için Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve Akhisar Balkan Göçmenleri Derneği Başkanı Tunay Gül'e teşekkür etti. Başkan Besim Dutlulu, "Balkanlardaki dostlarımızla kurduğumuz kardeşlik köprüsünü daha da güçlendirecek, Akhisar'ımızın güzelliklerini hep birlikte tanıtmaya devam edeceğiz" dedi.

Konçe Belediye Başkanı Blagoy İliev ve beraberindeki heyet, Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve rehber eşliğinde merkez çarşı, Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi, Akhisar Müzesi, Thyateira, Tarihi Ulucami ve Şeyh İsa Camisini ziyaret ederek bilgiler aldı.

Akhisar'dan Makedonya'ya Kardeşlik Köprüsü

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Akhisar'dan Makedonya'ya Kardeşlik Köprüsü - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Yabancı kuralı karşısında TFF'ye karşı tek vücut olan Kulüpler Birliği'nde Alanyaspor çatlağı 21:25 Yabancı kuralı karşısında TFF'ye karşı tek vücut olan Kulüpler Birliği'nde Alanyaspor çatlağı EURO 2020 F Grubu'nda müthiş bir heyecana sahne olan maçta Almanya, Portekiz'i 4-2 mağlup etti 20:58 EURO 2020 F Grubu'nda müthiş bir heyecana sahne olan maçta Almanya, Portekiz'i 4-2 mağlup etti Çocuk kitabında büyük skandal! Baba ve kız arasındaki evlilik meşru gösterildi 20:41 Çocuk kitabında büyük skandal! Baba ve kız arasındaki evlilik meşru gösterildi
Gaziantep'teki şantiyede iskele faciası: 2 işçi öldü, 2 işçi ağır yaralı 20:04 Gaziantep'teki şantiyede iskele faciası: 2 işçi öldü, 2 işçi ağır yaralı Son Dakika: Türkiye'de 19 Haziran günü koronavirüs nedeniyle 51 kişi vefat etti, 5 bin 480 yeni vaka tespit edildi 19:30 Son Dakika: Türkiye'de 19 Haziran günü koronavirüs nedeniyle 51 kişi vefat etti, 5 bin 480 yeni vaka tespit edildi Kahreden ölüm! Genç oyuncu Avni Burak Yenice beyin damarı çatlaması sonucu hayatını kaybetti 18:04 Kahreden ölüm! Genç oyuncu Avni Burak Yenice beyin damarı çatlaması sonucu hayatını kaybetti
Bir dönemin aranan turizmcisi içler acısı halde ortaya çıktı 17:38 Bir dönemin aranan turizmcisi içler acısı halde ortaya çıktı Çektiği videolarla fenomen olmuştu! O çobanın, sosyal medyadan ayda 5 ile 20 bin lira arasında kazandığı ortaya çıktı 17:11 Çektiği videolarla fenomen olmuştu! O çobanın, sosyal medyadan ayda 5 ile 20 bin lira arasında kazandığı ortaya çıktı
Advertisement