Son Dakika Haberleri: Balkonda Oynarken Yüksek Gerilime Temas Eden Kız Çocuğu Yandı

Balkonda Oynarken Yüksek Gerilime Temas Eden Kız Çocuğu Yandı

7 ay önce

Aydın'ın Çine ilçesinde akla hayale gelmedik bir olay yaşandı. Balkonda paspas sapı ile oynayan 11 yaşındaki kız çocuğu, elindeki metal sap balkonun yakınından geçen yüksek gerilime temas edince elektrik akımına kapıldı.

Aydın'ın Çine ilçesinde akla hayale gelmedik bir olay yaşandı. Evlerinin balkonunda paspas sapı ile oynamakta olan 11 yaşındaki kız çocuğunun elindeki metal sap balkonun yakınından geçen yüksek gerilime temas edince elektrik akımına kapıldı. Bir anda kızının saçlarının yandığını gören anne de kızının yanan saçlarını elleri ile söndürmek isterken elleri yandı. Hastaneye kaldırılan anne kız ilk müdahalenin ardından Çine'den Sakarya'ya sevk edildi.

ELİNDEKİ PASPASIN METAL SAPI YÜKSEK GERİLİM HATTINA TEMAS ETTİ

Olay gece saat 22: 15 sıralarında Çine ilçe merkezi Şevketiye Mahallesi Namık Gedik Caddesi üzerindeki bir evde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; Evlerinin balkonunda paspas ile oynamakta olan 11 yaşındaki Yasemin Y.'nin elindeki paspasın metal sapı balkonun hemen yanından geçen yüksek gerilim hattına temas etti.

ANNESİ, KIZININ YANAN SAÇLARINI ELLERİYLE SÖNDÜRDÜ

Bu sırada bir gürültü ile kızının feryat ettiğini gören Anne Hatice Y. kızının saçlarının yanmakta olduğunu görünce elleri ile kızının saçlarını söndürdü.

TALİHSİZ KIZIN, VÜCUDUNUN BÜYÜK KISMI YANDI

Bu sırada 11 yaşındaki Yasemin Y.'nin başı saçlarının alev almasından vücudunun büyük bir kısmı da elektrik akımına kapılmasından kaynaklı yandı.

ANNESİNİN ELLERİ YANDI

Anne Hatice Y. ise kızının yanan saçlarını çıplak elle söndürmek isterken yandı.

ANNE KIZ HASTANEYE KALDIRILDI

Olay yerine çağrılan ambulansla Çine Devlet Hastanesi'ne kaldırılan anne kız burada yapılan ilk müdahalenin ardından Sakarya Derince Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

SAĞLIKÇILARIN TUTUMU ŞAŞIRTTI

Bu arada yaralıları Sakarya Derince Devlet Hastanesi'ne taşıması için görevlendirilen 112 Acil Servis ekiplerinin ilginç tutumu herkesi şaşırttı. Hastaları hastaneye taşıması için görevlendirilen 112 Acil Servis ambulansında görevli sağlıkçılar, hastalarla ilgilenmek yerine olayı haber yapmak isteyen gazetecilerle uğraştı. Gazetecilerin işlerini yapmasını engellemeye çalışan 112 Acil Servis'teki görevliler hastalarla uğraşacaklarına bir süre gazetecilerle uğraştı. Tepki üzerine 112 Acil Servis'teki görevliler daha sonra vazifelerine dönüp yanan anne ve kızı hastaneye götürdü.

Haber Yayın Tarihi : 11.10.2018 02:27 Kaynak: İHA

YORUMLAR


İBB'nin Sitesinde Dikkat Çeken Atatürk Detayı Game Of Thrones'ta Arya Stark'ın Bekaretini Kaybetme Sahnesi Tepki Çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, YSK'nın İstanbul Kararına İlk Tepki: Bekleyeceğiz