Akpm'den Kazakistan'a Tam Üyelik Çağrısı - Son Dakika

Akpm'den Kazakistan'a Tam Üyelik Çağrısı

12.01.2012 16:09
Akpm'den Kazakistan'a Tam Üyelik Çağrısı, System.String[]

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM), Kazakistan'a tam üyelik teklif etti.

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM), Kazakistan'a tam üyelik teklif etti. Önümüzdeki Pazar günü yapılacak milletvekili seçimlerini takip etmek üzere Kazakistan'ın başkenti Astana'ya gelen AKPM Gözlemci Misyonunun Başkanı Elsa Papadmitru, Kazakistan Dışişleri Bakanı Yerjan Kazıhanov ile bakanlıkta bir araya geldi.

Elsa Papadmitru, Kazıhanov'a Kazakistan'ın AKPM'ye üyelik için tüm vasıflara sahip olduğunu kaydetti. Azerbaycan ve Gürcistan'ın AKPM üyesi olduklarını hatırlatan Papadmitru, Avrupa'da ve Hazar Denizi'nde toprağı olan Kazakistan'ın AKPM'ye üye olabileceğini kaydetti.

Görüşmede ayrıca Kazakistan Meclisi'nin 107 milletvekilinden 17'sinin kadın olduğunu hatırlatan AKPM temsilcisi, 15 Ocak'ta yapılacak seçimde daha çok kadının meclise girmesini umut ettiğini söyledi.

AKPM ve AGİT gibi uluslararası örgütlerin seçim sonucunda rapor yayınlayacaklarını belirten Papadmitru, ayrıca Janaözen'de seçimleri takip etmek üzere Polonya ve Almanya'dan birer milletvekilin bu bölgeye gideceğini kaydetti.

Akpm'den Kazakistan'a Tam Üyelik Çağrısı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Akpm'den Kazakistan'a Tam Üyelik Çağrısı - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Karadeniz'de keşfedilen doğal gazın değeri 80 milyar dolar Rekortmen dalgıç, 23 metre derinlikte boyu büyüklüğünde akya avladı Son Dakika! Erdoğan'dan kendisiyle ilgili skandal paylaşım yapan Hollandalı siyasetçiye tepki: Milletvekili müsveddesi, haddini bil Camiye gitmek için yolun karşısına geçmeye çalışan yaşlı adam, canından oldu İzmir'de koronavirüs vaka sayısı son 10 günde ikiye katlandı Daha büyük bir acı yok! Otomobilin arkasında duran oğlunu fark etmeyerek 25 metre sürükledi Genç adama mesajlı taciz: Yemeği getiren kuryeden gelen "Gey misin?" sorusuyla neye uğradığını şaşırdı Gözü gibi büyüttüğü iki evladından biri mezara diğeri hapse girdi! Melek'in annesinin ağıtları köyü inletti