Aksagaz'dan Kombi Uyarısı - Son Dakika

Aksagaz'dan Kombi Uyarısı

18.01.2012 18:51
Aksagaz'dan Kombi Uyarısı, System.String[]

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Aksagaz İşletme Müdür Yardımcısı Ender Onur ilçede yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle doğalgaz kullanıcılarını uyardı.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Aksagaz İşletme Müdür Yardımcısı Ender Onur ilçede yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle doğalgaz kullanıcılarını uyardı.

Aksagaz Doğalgaz Kdz. Ereğli İşletme Müdür Yardımcısı Ender Onur,

vatandaşlar ilçede son günlerde yaşanan elektrik kesintileri nedeni ile vatandaşları doğalgaz kombilerini açık tutmamaları ve kapalı konuma getirilmeleri konusunda uyardı

İlçede doğalgaz sıkıntısının yaşanmadığını belirten Onur," Son günlerde şehrimizde yaşanan elektrik kesintileri sırasında kombiler açık tutulmamalı, kapalı konuma getirilmelidir. Çünkü elektriklerin gelmesiyle çalışmaya başlayan kombilerin sebep olduğu ani çekişler nedeniyle regülatörler gaz geçişini kapatmaktadır. Bu kapatma, olası doğal gaz kazaları için alınmış bir tedbir olmasına rağmen, böylesi ani çekişler de doğal gaz hattı kopması olarak algılandığı için sistem kendini korumaya almaktadır.

Abonelerimizin, doğal gazı tekrar kullanılabilmesi için ekiplerimiz tarafından servis kutularındaki regülatörlerin tekrar açılması gerekmektedir. Regülatörlere, ekiplerimiz tarafından tek tek müdahale edilmesi, abonelerimiz için zaman kaybı olmaktadır. Bu sebeple elektrik kesintileri sırasında kombilerin kapatılması abonelerimizin mağdur olmamaları için önemlidir.

Servis kutularındaki regülatörlerin devreye alınması ile doğal gaz arzı tekrar sağlanmış olan abonelerimizin kombileri hala çalışmıyorsa, ocaklarını kontrol etmeleri ocaklarına doğal gaz geliyorsa kombi servislerini aramaları gerekmektedir" dedi.

Onur ayrıca Ereğli'de şu an için doğalgaz sıkıntısı olmadığını dile getirerek, "17 ocak Salı günü itibarı ile tüm ülkede olduğu gibi bize de uyarı geldi, ancak bugün için doğalgaz stoklarında ve kullanımında herhangi bir aksama yaşanmamaktadır "diye konuştu. - ZONGULDAK

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Aksagaz'dan Kombi Uyarısı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama