Aksagaz'ın Kazıları Durduruldu - Son Dakika

Aksagaz'ın Kazıları Durduruldu

06.01.2012 11:36
Aksagaz'ın Kazıları Durduruldu, System.String[]

Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kaşif Barut, yasal yükümlülüklerini yerine getirmediği için AKSAGAZ'ın yeni kazı yapma işlemlerinin geçici bir süreyle durdurulduğunu açıkladı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kaşif Barut, yasal yükümlülüklerini yerine getirmediği için AKSAGAZ'ın yeni kazı yapma işlemlerinin geçici bir süreyle durdurulduğunu açıkladı.

Altyapı Koordinasyon Merkezi'nin (AYKOME) kararı gereği; kırılan yolların veya kaldırımların onarımının yüklenici firma olan AKSAGAZ'a ait olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kaşif Barut, "Karara rağmen AKSAGAZ, kırdığı yerlerin onarımını yapmamış. Onarılan yerler de aslına ve tekniğine uygun yapılmadığı için yollarımızda çökmeler meydana gelmiştir. Bu nedenle AKSAGAZ'ın yeni kazı işlemleri 26 Aralık 2011 tarihinden itibaren geçici bir süre durdurulmuştur" dedi.

Konuyla ilgili yüklenici firmaya bir hafta süre verildiğini ifade eden Genel Sekreter Kaşif Barut, "Verilen süre içerisinde yüklenici firma kırılan yerleri onarmadığı takdirde, onarım işleri Belediyemiz tarafından yapılacak, parası da yüzde 10 fazlasıyla AKSAGAZ'dan tahsil edilecek" şeklinde konuştu.

"Adana HALKINI MAĞDUR ETTİRMEYİZ"

Adanalı'nın mağdur olmaması için böyle bir karar aldıklarının altını çizen Genel Sekreter Kaşif Barut, "Büyükşehir Belediyesi olarak yatırımlara karşı değiliz, ancak halkımızın da mağdur edilmesine izin vermeyiz. Her Adanalı'nın evinde veya işyerinde doğalgaz kullanmasını isteriz. Ancak, doğalgaz yatırımını yapan yüklenici firmanın, kırdığı yol veya kaldırımları açık bıraktığı, onarılan bölgelerin de aslına ve tekniğine uygun yapılmadığı tespit edilmiştir. Yasal yükümlülüklerini yerine getirmediği için, AKSAGAZ'ın kazı işlemleri 26 Aralık 2011 tarihinden itibaren geçici bir süre durdurulmuştur. Yüklenici firma, verilen süre içerisinde yasal yükümlülüklerini yerine getirdiği taktirde, belediyemiz yeni kazı izni verebilecektir" dedi. - ADANA

Aksagaz'ın Kazıları Durduruldu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Aksagaz'ın Kazıları Durduruldu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

20 yaşındaki Aleyna Tilki, ilk kez sigara içerken görüntülendi Sokak ortasında öldürülen Hazal'ın son mesajları ortaya çıktı: Silahla gelip beni bir yere kilitledi Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi Cem Yılmaz'dan Fahrettin Koca'ya çağrı: Sağlık personellerine moral toplantısı verin, ücret almadan gelirim Adana'da, morgda cenaze bekleyen çiftin otomobilindeki külçe altınlar çalındı Son Dakika! Buğday, arpa ve mısır ithalatında gümrük vergisi 1 Ocak'a kadar sıfırlandı Cinsel istismara uğrayan kız çocuğu yaşadığı dehşeti anlattı: Uyandığımda çırılçıplaktım Künefeyi çikolata ile buluşturan usta, talebe yetişemiyor