Aksaray Belediyesi'nin Piri Mehmet Paşa Alt Geçit Projesi Başlıyor - Son Dakika

Aksaray Belediyesi'nin Piri Mehmet Paşa Alt Geçit Projesi Başlıyor

3 yıl önce

Aksaray’da belediye tarafından projelendirilen Piri Mehmet Paşa Alt Geçit Projesi çalışmaları başlıyor.

Aksaray Belediyesi'nin Piri Mehmet Paşa Alt Geçit Projesi Başlıyor, System.String[]

Aksaray'da belediye tarafından projelendirilen Piri Mehmet Paşa Alt Geçit Projesi çalışmaları başlıyor.


Piri Mehmet Paşa Alt Geçidinin İnşası sırasında araç trafiğinin tıkanmaması için Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerekli tüm tedbirler alındı. Trafiğe kapanacak yollarla ilgili yön ve bilgi levhaları monte edildi. Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'nın göreve geldiği günden bu yana Aksaray'ın en önemli sorunlarından biri olarak görülen trafik sıkışıklığını çözmek adına yaptığı hizmetlere bir yenisini daha ekliyor. Halk arasında Efor Kavşağı diye bilinen bölgeye yapılması planlanan Piri Mehmet Paşa Alt Geçidinin ihalesi gerçekleştikten sonra yapım işi hazırlıkları başladı. TMO'dan tapusu alınan siloların kaldırılması ve eski terminal bölgesine yapılan Piri Mehmet Paşa Çarşısı'yla birlikte bölge baştan sona değişerek yeşil alanları, modern dükkan ve alışveriş merkezleri ile birlikte yepyeni bir yaşam merkezine kavuşmuş olacak. Atatürk Bulvarı Piri Mehmet Paşa Alt Geçit Projesi köprülü kavşak yapım işi ihalesini kazanan firma ile 24.05.2017 tarihinde sözleşme imzalanarak 02.06.2017 tarihinde işe başlatılma kararı verildi. İşin yapım süresi 120 gün olarak belirlendi. Buna göre köprülü kavşak yapım işinin 29.09.2017 tarihinde bitirilmesi hedeflenmektedir. Bu süre zarfında yol tamamen trafiğe kapatılacaktır. Köprülü kavşağın zemin işinde 23 metre uzunluğunda 550 adet fore kazık çakılacak. Projenin uzunluğu 514 metre(Battı çıktı mesafesi) kapalı alan uzunluğu 110 metre olacak. 8 şeritli çift gidiş, çift geliş. Her şerit 3 metre genişliğinde. Rampa başlangıcı, Küçük Kergi Caddesinden başlayıp, Migros ve Efor önünden 1310 nolu sokağa kadar devam edecek.


Başkan Yazgı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Halkımızın merakla beklediği Piri Mehmet Paşa Alt Geçit Projemiz başlamıştır. İnşallah bu yıl içerisinde tamamlayıp i trafiğe açacağız. Bu büyük proje şimdiden şehrimize hayırlı olsun. Bize güvenen destek ve dualarını esirgemeyen tüm hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. Alt geçidin tüm yönleriyle o bölgede büyük bir rahatlamaya neden olacağını belirten Başkan Yazgı, "Silolar ve eski terminal bölgesinde yapılacak olan yoldan çekmelerle birlikte alt geçit toplamda 8 şerit olarak projelendirmesi yapıldı" dedi.


Alt geçidin tamamlanma süresi ile de bilgi veren Başkan Yazgı, "Biliyorsunuz o bölge hem trafik yoğunluğu hem de alt yapı yoğunluğu çok fazla olan bir bölge MEDAŞ'ın elektrik hattı, doğalgaz şirketinin ana hattı, Telekom'un telefon ve fiber optik kabloları belediyemizin su ve kanalizasyon hatları bulunmakta bunların alternatif yolları ile ilgili kurumlarımızla temas halindeyiz bu yoğunluğu da göz önünde bulundurularak 4 veya 5 ay gibi bir sürede Piri Mehmet Paşa Alt Geçidinin İnşaatını bitirerek bu yıl sonunda trafiğe gibi açmayı planlıyoruz" diye konuştu.


Öte yandan, Piri Mehmet Paşa Alt Geçidinin İnşası sırasında araç trafiğinin tıkanmaması için Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerekli tüm tedbirler alındı. Trafiğe kapanacak yollarla ilgili yön ve bilgi levhaları monte edildi. - AKSARAY

Haber Yayın Tarihi: 02.06.2017 12:47 Kaynak: İHASon Dakika

Yunanistan'ın Elazığ depreminde yardımcı olduğunu öğrenen Gökhan Özoğuz'dan dikkat çeken sözler
Abdullah Gül'den Elazığ depremiyle ilgili dikkat çeken çıkış: Umarım uyarıcı olur Cedi Osman'ın Elazığ depremi paylaşımı tepki çekti

Son Dakika Haberleri