Aksaray'da Bitki Koruma Ürünleri Bayilerine Eğitim - Son Dakika

Aksaray'da Bitki Koruma Ürünleri Bayilerine Eğitim

13.03.2014 12:15
Aksaray'da Bitki Koruma Ürünleri Bayilerine Eğitim, System.String[]

Aksaray'da Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, bitki koruma ürünlerinin toptan ve perakende satışını yapan bayi ve firmalara eğitim düzenledi.

Aksaray'da Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından bitki koruma ürünlerinin toptan ve perakende satışını yapan bayi ve firmalara eğitim toplantısı düzenlendi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, İl Müdür Yardımcısı Mustafa Özateş, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi personeli ve bitki koruma ürünleri satış bayileri katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, sağlıklı toplum konusunun herkesi ilgilendiren bir konu olduğunu ve bu çerçevede herkese büyük görevler düştüğünü belirterek, "Özellikle bitkisel gıdaların sağlıklı bir şekilde üretilmesi konusunda sizlere çok büyük sorumluluklar düşüyor. Bunu sağlamak için de, bitki koruma ürünleri bayiliği yapan esnaflarımızın, bakanlığımızın uygulamaya koyduğu esaslar çerçevesinde satış yapmaları gerekiyor. Ayrıca reçetesiz ilaç satılmaması ve gereksiz ilaç kullanımının önüne geçilmesi konularında azami dikkat gösterilmesi gerekiyor" dedi.

Konuşmanın ardından 'Tohumculuk Kanunu', 'Tohumculuk Sektöründe Yetkilendirme ve Denetleme Yönetmeliği', 'Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Depolanması Yönetmeliği' ve 'Bitki Pasaportu Sistemi ve Operatörlerin Kayıt Altına Alınması Yönetmeliği' hakkında bilgiler verildi. - AKSARAY

Aksaray'da Bitki Koruma Ürünleri Bayilerine Eğitim
Aksaray'da Bitki Koruma Ürünleri Bayilerine Eğitim
Aksaray'da Bitki Koruma Ürünleri Bayilerine Eğitim

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Aksaray'da Bitki Koruma Ürünleri Bayilerine Eğitim - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Melisa Döngel gece havuza girdi, bikinisiyle sosyal medyayı salladı Melisa Döngel gece havuza girdi, bikinisiyle sosyal medyayı salladı Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur hayatını kaybetti Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur hayatını kaybetti Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti Eski yenge açılıp saçıldı! Bikinili pozundan çok yaptığı hareket konuşuldu Eski yenge açılıp saçıldı! Bikinili pozundan çok yaptığı hareket konuşuldu Kraliçe Elizabeth'in cenaze töreninde elinden bir an olsun düşürmediği çantanın sırrı çözüldü Kraliçe Elizabeth'in cenaze töreninde elinden bir an olsun düşürmediği çantanın sırrı çözüldü Irak'ta ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin üssüne roket saldırısı Irak'ta ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin üssüne roket saldırısı Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Teşkilat dizindeki Zayed Fadi aslında kimdir? İşte yanıtı Teşkilat dizindeki Zayed Fadi aslında kimdir? İşte yanıtı