Aksaray'da şiddetli dolu yağışı şehri beyaza bürüdü - Son Dakika

Aksaray'da şiddetli dolu yağışı şehri beyaza bürüdü

18.03.2023 22:59

Aksaray'da şiddetli dolu yağışı şehri beyaza bürüdü Aksaray'da akşam saatlerinde başlayan ve yaklaşık 1,5 saat süren dolu yağışı şehri kısa sürede beyaza bürüdü.

Aksaray'da şiddetli dolu yağışı şehri beyaza bürüdü

AKSARAY - Aksaray'da akşam saatlerinde başlayan ve yaklaşık 1,5 saat süren dolu yağışı şehri kısa sürede beyaza bürüdü.

Kuraklık çanlarının çaldığı Aksaray'da geçtiğimiz günlerde yağan yağmur tarımsal üreticileri sevindirirken, nüfusunun yüzde 80'inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı şehirde bugün etkili olan dolu yağışı üreticilerin umudunu artırdı. Akşam saatlerinde başlayan dolu yağışı kısa sürede şiddetini artırarak şehri beyaza bürüdü. İri taneli yağan dolu nedeniyle bazı vatandaşlar araçlarında zarar oluşmaması için araçlarının üzerini battaniyelerle örttü. Şehir merkezinde olduğu gibi birçok ilçe, belde ve köyde de etkili olan dolu yağışı yaklaşık 1.5 saat aralıksız devam etti. Meteorolojiden edinilen bilgilere göre yağışların gece ve yarında devam etmesi beklendiği öğrenildi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Takla atan otomobilden burnu bile kanamadan kurtuldu Takla atan otomobilden burnu bile kanamadan kurtuldu Takla atan otomobilden burnu bile kanamadan kurtuldu Takla atan otomobilden burnu bile kanamadan kurtuldu Aksaray'da otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı, 3 kişi yaralandı Aksaray'da otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı, 3 kişi yaralandı

Son Dakika Güncel Aksaray'da şiddetli dolu yağışı şehri beyaza bürüdü - Son Dakika


Advertisement