Aksaray'da Veterinerlere Sağlıklı Hayvan, Güvenli Gıda Anlatıldı - Son Dakika

Aksaray'da Veterinerlere Sağlıklı Hayvan, Güvenli Gıda Anlatıldı

17.02.2014 17:56
Aksaray'da Veterinerlere Sağlıklı Hayvan, Güvenli Gıda Anlatıldı, System.String[]

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan "Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolü Programı" çerçevesinde Aksaray’da bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan "Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolü Programı" çerçevesinde Aksaray'da bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

"Sağlıklı Hayvan, Güvenli Gıda, Sağlıklı İnsan" sloganıyla düzenlenen toplantıya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Mustafa Özateş, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Muammer Akdoğan, İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Adem Gümüşsoy, ilçe müdürleri ile Serbest Veteriner Hekimler ve Veteriner Sağlık personeli katıldı.

Aksaray Ziraat Mühendisleri Odasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Mustafa Özateş, hayvan hastalıkları ile mücadelenin ülke ekonomisindeki önemine vurgu yaparak, sağlıklı gıda temininin ancak hayvan hastalıklarının önlenmesi ile mümkün olduğunu söyledi. İnsanlarda görülen hastalıkların büyük bir kısmının hayvanlardan geçtiği düşünüldüğünde insan sağlığının hayvan sağlığına bağlı olduğunu aktaran Özateş, "Sağlıklı gıda temini ancak hayvan hastalıklarının önlenebilmesi ile mümkündür. Bu mücadelede başarılı olmak için ise veteriner hekimlerimize büyük görevler düşmektedir" dedi.

Konuşmaların ardından Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan "2014 Yılı Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolü Programı" hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı. Sunumun ardından geçilen soru cevap bölümü ile toplantı sona erdi. - AKSARAY

Aksaray'da Veterinerlere Sağlıklı Hayvan, Güvenli Gıda Anlatıldı
Aksaray'da Veterinerlere Sağlıklı Hayvan, Güvenli Gıda Anlatıldı
Aksaray'da Veterinerlere Sağlıklı Hayvan, Güvenli Gıda Anlatıldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Aksaray'da Veterinerlere Sağlıklı Hayvan, Güvenli Gıda Anlatıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Melisa Döngel gece havuza girdi, bikinisiyle sosyal medyayı salladı Melisa Döngel gece havuza girdi, bikinisiyle sosyal medyayı salladı Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur hayatını kaybetti Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur hayatını kaybetti Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti Eski yenge açılıp saçıldı! Bikinili pozundan çok yaptığı hareket konuşuldu Eski yenge açılıp saçıldı! Bikinili pozundan çok yaptığı hareket konuşuldu Kraliçe Elizabeth'in cenaze töreninde elinden bir an olsun düşürmediği çantanın sırrı çözüldü Kraliçe Elizabeth'in cenaze töreninde elinden bir an olsun düşürmediği çantanın sırrı çözüldü Irak'ta ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin üssüne roket saldırısı Irak'ta ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin üssüne roket saldırısı Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Teşkilat dizindeki Zayed Fadi aslında kimdir? İşte yanıtı Teşkilat dizindeki Zayed Fadi aslında kimdir? İşte yanıtı