Aksaray Tarım ve Hayvancılık Platformundan Rektör Acar'a Ziyaret - Son Dakika

Aksaray Tarım ve Hayvancılık Platformundan Rektör Acar'a Ziyaret

18.02.2012 18:07
Aksaray Tarım ve Hayvancılık Platformundan Rektör Acar'a Ziyaret, System.String[]

Aksaray Tarım ve Hayvancılık Platformu, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mustafa Acar'ı ziyaret etti.

Aksaray Tarım ve Hayvancılık Platformu, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar'ı ziyaret etti.

Ziyarete, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Hamit Özkök, Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk ve Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Şaban Çiftçi katıldı. Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, "Tarım ve hayvancılığın önemi ülkemizde ciddi bir şekilde kavranmaya başladı. Özellikle ilimizde tarım ve hayvancılıkta ciddi atılımlar gerçekleştiriliyor. Aksaray'ın nüfusunun yüzde 70'inin tarım ve hayvancılıkla geliştiğini hepimiz ifade ediyorsak, Aksaray Üniversitesi'nin de tarım ve hayvancılıkla ilgili bilimsel çalışmalar yapması çok önemlidir. Bunun için Cumhurbaşkanımızdan Aksaray ziyaretinde üniversite bünyesinde Veteriner Fakültesi bölümü konusunda destek sözü almıştık. Bu konunun üzerinde çiftçimiz, üreticimiz menfaatine durulması gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

Veteriner Fakültesi'nin de arasında bulunduğu 4 fakültenin kurulması konusunda üniversite senatosunda karar aldıklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar ise, "Aksaray'a değer katmak, bilimsel çalışmalarla Aksaray'ın gelişimine ciddi katkılar yapmak üniversite olarak bizim görevimiz. Gelişimde tarım ve hayvancılığın önemini bizler de biliyoruz. Bunun için Veteriner Fakültesi'nin de arasında bulunduğu 4 fakülte için senatomuz karar aldı. Bu karar YÖK tarafından değerlendirildikten sonra Bakanlar Kurulu'na gidecek. Oradan da karar çıkarsa biz hemen fakültelerimizi oluşturmak için çalışmalara başlayacağız. Sizlerin bu duyarlılığına teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Ziyarette, Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar'a bir tablo hediye etti. - AKSARAY

Aksaray Tarım ve Hayvancılık Platformundan Rektör Acar'a Ziyaret

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Aksaray Tarım ve Hayvancılık Platformundan Rektör Acar'a Ziyaret - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı Ermenistan, Dağlık Karabağ'a getirdiği PKK'lı teröristlere Azerbaycan askeri üniforması giydirdi 6 maçta 6 gol atan Alanyasporlu Davidson, Süper Lig gol krallığında zirveye oturdu