Son Dakika Haberleri: Akşener'den CHP ile İttifak Sinyali: İkinci Turda Hayır Blokunun Adayını Destekleriz

Akşener'den CHP ile İttifak Sinyali: İkinci Turda Hayır Blokunun Adayını Destekleriz

28 gün önce

İYİ Parti lideri Akşener, Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP ile ittifak yapacakları iddiaları için "Birinci turda kendi adayımızı çıkaracağız, ikinci turda hayır blokunun adayı için çalışacağız" dedi.

Edirne'nin Havsa ilçesinde Hayvan Pazarı'nı gezen Akşener, besicilerin kazançlarının çoğunun girdi maliyetlerine gittiğini savundu.

"NATO TATBİKATINDAKİ SKANDALI KINIYORUZ"

Daha sonra Edirne şehir merkezine geçerek kadınlarla bir araya gelen Akşener, gazetecilerin, NATO tatbikatındaki skandalla ilgili sorusu üzerine, gerçekleşen tabloyu kınadıklarını ve özür dilenmesinin Türkiye açısından önemli olduğunu söyledi.

"BİRİNCİ TURDA KENDİ ADAYIMIZI, İKİNCİ TURDA ORTAK ADAYI DESTEKLERİZ"

Akşener, 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine tek başlarına gireceklerini ifade ederek, "CHP ile bir aday çıkarmanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Onlar açısından da bizim açımızdan da Türkiye açısından da. Ama ikinci tura kim kalırsa o hayır blokundan elbette ki biz sonuna kadar onun yanında durup çalışacağız. Cumhurbaşkanlığı seçiminde birinci turda bütün siyasi partilerin adaylarını çıkarabilmelerini diliyoruz." diye konuştu.

Balkan Şehitliği, Eski Cami ve esnaf ziyareti sonrası Saraçlar Caddesi'nde partililere seslenen Akşener, programının ardından kentten ayrıldı.Dünyaca Ünlü Akrobat Wang Yongning, 62'nci Kattan Düşüp Öldü Mesut Yılmaz ve Eşi Acı Haberi Duyar Duymaz Hastaneye Koştu
Oğlu Yavuz Yılmaz'ın Ölüm Haberini Alan Berna Yılmaz Gözyaşlarına Boğuldu