Son Dakika Haberleri: Akşener'le İlgili Bomba İddia: Yeni Partisi 'MTP' Olacak

Akşener'le İlgili Bomba İddia: Yeni Partisi 'MTP' Olacak

8 gün önce

MHP'deki istifalarla yeni parti iddiaları alevlendi. Meral Akşener'in kuracağı iddia edilen yeni partinin ismi de kulisleri hareketlendirdi.

Hürriyet gazetesimden Uğur Ergan'ın haberine göre, yeni oluşumun 'Milliyetçi  Türkiye Partisi ' (MTP) adı altında bir araya geleceği siyasi kulislerde yer aldı.

MİLLİYETÇİ TÜRKİYE PARTİSİ

Akşener 'in referandumun ardından siyasi danışmandan ekonomistine, proje üreticisine ve stratejistine kadar yeni bir kadro yapılanmasına gideceği gündeme gelmişti. Bu isimlerin Akşener 'in başkanlığında MTP 'de bir araya geleceği ve ilk seçimlere de bu parti altında katılacağı belirtiliyor.

FİNANCİAL TİMES AKŞENER'E SARILDI

Öte yandan İngiliz Financial  Times (FT) gazetesi sayfalarında, MHP içindeki muhalif kanadın lideri  Meral Akşener'in arkasındaki destekçilerin "AKP'nin hakimiyetine meydan okumak için parti kurmayı düşündüğü" iddiasına yer verdi.
FT'nin analizinde şu ifadelere de yer verildi:
"Uzmanlar, merkez sağı AKP'nin hakimiyetine en büyük tehlike olarak görüyor. Eski İçişleri Bakanı Akşener böyle bir mücadeleye liderlik edecek en iyi isim olabilir.
"Savunucuları Akşener'in hem aşırı milliyetçileri, hem laikler ve İslamcıları kuşatacağını, sol ve sağdan, ve tabii ki AKP'den oyları çalabileceğini söylüyor.

Doğuştan Cilt Hastalığı Olan Kadın, 32 Yıldır Evde Hapis Hayatı Yaşıyor 14 Yaşındaki Genç Cinayetten Tutuklandı
YSK Başkanı Sadi Güven Referandumun Kesin Sonuçlarını Açıkladı

1