Meral Akşener'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt: İş buldun da evlenmediler mi? - Son Dakika

Meral Akşener'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt: İş buldun da evlenmediler mi?

14.01.2020 12:02

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ülkedeki gençlerin geç evlenmesine veya evde kalmasına ilişkin yaptığı yoruma, "İş buldun da evlenmediler mi?" şeklinde yanıt verdi.

İYİ Parti lideri Akşener, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener gündeme dair konuları değerlendirirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın evlenmeyen gençlere ilişkin yorumuna yanıt verdi.

"ASKER GÖNDERİLMESİNE KARŞI DEĞİLİM"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Libya politikasını eleştiren Akşener, "Libya meselesinde olan bitene bakıyorum, tablo aynı 2011'deki Suriye işinde olduğu gibi. Senin görevin ülkelere trip atmak değil Sayın Erdoğan. Mısır'la köprüleri attın da ne oldu? Türkiye, Mısır'a ürün satamaz oldu. Şimdi aynı Mısır, Doğu Akdeniz'deki petrol ve doğal gaz sahalarında, Türkiye'nin karşısında yer alıyor. Yahu 17 sene geçti, 18'inci seneye girdin. Sen bu diplomasiyi ne zaman öğreneceksin? Türkiye, milli menfaatleri için Libya'ya da dünyanın her yerine de asker gönderebilir. Ben, Türk milletinin çıkarları için asker gönderilmesine karşı değilim. Benim karşı olduğum, bunun akılsızca yapılmasıdır. Benim karşı olduğum, bunun diplomasiye aykırı şekilde yapılmasıdır" dedi.

"KANAL İSTANBUL PANELİ DÜZENLEYECEĞİZ"

İYİ Parti lideri Akşener, Türkiye'de son günlerin tartışma konusunun Kanal İstanbul projesi olduğunu belirterek, bilim insanlarının uyardığını, diplomatik açıdan itirazların yükseldiğini ve askeri açıdan risklerden söz edildiğini kaydetti.

Tüm bunlara rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'İsteseniz de istemeseniz de yapacağız' dediğini aktaran Akşener, projeyle ilgili cumartesi günü İstanbul'da panel düzenleyeceklerini söyledi. Akşener, şöyle konuştu: "Milletimizi böyle bir yükün altına atmaya kimsenin hakkı yok. Oraya aktaracağın milyarları, emeklilikte yaşa takılanlar için harcaman bekleniyor. O kadar parayı millete hizmet için harcaman bekleniyor. Ama madem milletin sesini duymuyorsun, inat ettin, parayı betona gömmeye kararlısın o zaman kanal yapmak yerine bari depremle burun buruna yaşayan İstanbul'da kentsel dönüşüm seferberliği başlat. En azından İstanbulluya faydan dokunsun."

"İŞ BULDUN DA EVLENMEDİLER Mİ?"

Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Kızlarımız da erkeklerimiz de çoğu 30'u aşkın evleniyor veyahut çoğu evde kalıyor" sözleriyle ilgili ise "Sorarım sana, ekonominin hali ortadayken, gençler neye güvenip de evlenecek? Öyle bir Türkiye yok, Sayın Erdoğan. Babasının, annesinin biriktirdiği üç kuruştan harçlık almaktan mahcup düşmüş bir gençlik var karşında. Geline bilezik takamayacak, beyaz eşya, koltuk, yatak, halı alamayacak durumda aileler var karşında. Bu gerçekler orta yerde dururken sormak, ayıptır. 'Neden evlenmiyorlarmış?' İş buldun da evlenmediler mi?" diye konuştu.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Beştepe'de Engelli Memur Atama Töreni'nde yaptığı konuşmada evlilik konusuna değinerek, "Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor. Çoğu 30'u aşkın evleniyor ya da çoğu evde kalıyor. Böyle bir şey olur mu ya? Evlilik dışı hayat biçimi özendirilmeye çalışılıyor. Aman bunlara dikkat edin" demişti.

Meral Akşener'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt: İş buldun da evlenmediler mi?
Meral Akşener'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt: İş buldun da evlenmediler mi?
Meral Akşener'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt: İş buldun da evlenmediler mi?

Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Meral Akşener'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt: İş buldun da evlenmediler mi? - Son Dakika


Son Dakika

Merkel'in partisinin yeni genel başkanı "Türk Armin" olarak bilinen Armin Laschet oldu Utanmazlar! Engelli gence eşek şakası yapıp bir de sosyal medyadan paylaştılar Türk futboluna damga vuran G.Saray-Trabzonspor maçının hakemi Deniz Ateş Bitnel, yıllar sonra günah çıkardı Masumlar Apartmanı'nın 18. bölüm fragmanı yayınlandı! İnci, Han'ı terk mi etti? Kazada can verdi, dağıttığı gazetelerle cansız bedeni örtüldü Gökten başına servet yağdı! Evinin çatısına düşen göktaşına müşteri arıyor MHP'li başkandan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili tepki çeken paylaşım Ümit Özat, Mesut Özil sorusunu sorunca Acun Ilıcalı bozuldu: Bu sorulmayacaktı