Son Dakika Haberleri: Aksiyon Filmlerini Aratmayan Operasyon

Aksiyon Filmlerini Aratmayan Operasyon

5 yıl önce

İstanbul polisinin uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonu aksiyon filmlerini aratmadı.

İstanbul polisinin sokak satıcılarına yönelik uyuşturucu operasyonu aksiyon filmlerini aratmadı. Çete lideri olduğu öne sürülen şahıs, polisten kaçmaya çalışırken helikopterli takip ve kovalamacanın ardından yakalandı. Özel Harekat polislerinin de katıldığı helikopter destekli operasyon polis kamerasınca saniye saniye kaydedildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 6 aylık teknik ve fiziki takibin ardından örgütlü olarak uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik operasyon düzenledi. BağcılarEsenler ve Beyoğlu'nda 6 Mart 2013 tarihinde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyona Özel Harekat polisleri ile polis helikopteri de destek verdi. Operasyonda, örgüt lideri olduğu öne sürülen Suat G. ile beraber 17 kişi gözaltına alındı.

ÖRGÜT LİDERİ HELİKOPTERLİ TAKİP VE KOVALAMACA SONUCU YAKALANDI

Filmleri aratmayan operasyon, polis kamerası tarafından da saniye saniye görüntülendi. Örgüt lideri olduğu öne sürülen Suat G.'nin yakalanma anı aksiyon filmlerini aratmadı. Polisleri karşısında gören Suat G. bir anda kaçmaya başladı. Şüpheliyi karadan polisler kovalarken havadan da polis helikopteri takip etti. Polisin uyarılarını dikkate almayan Suat G., kaçmayı sürdürdü. Polis, yaşanan kovalamacanın ardından Suat G.yi kıskıvrak yakaladı.

ARAMALARDA RUHSATSIZ SİLAH DA BULUNDU

Özel Harekat polisleri eşliğinde girilen ev ve iş yerlerinde ekipler arama yaptı. Aramalarda, 7 kilogram 800 gram satışa hazır vaziyette ot halde esrar maddesi, 970 adet Ecstasy hap, satışa hazır daralı 200 gram Bonzai maddesi, uyuşturucu madde tartımında kullanılan 2 adet hassas terazi, 5 adet ruhsatsız silah, 1 adet pompalı tüfek ve bu tüfeğe ait 3 adet fişek, uyuşturucu madde ticaretlerinde iletişim aracı olarak kullanılan çok sayıda telefon, sim kart, hafıza kartı, ile uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 9 bin 530 lira para ele geçirildi.

Şüpheli 17 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.


Kazakistan'da Facia: Otobüste Yangın Çıktı, 52 Kişi Yanarak Hayatını Kaybetti Ünlü İngiliz Modelin Türkiye'de Yaptırdığı Estetik Operasyon Gündeme Oturdu
ABD'den Küstah Afrin Çağrısı: Türkiye'yi Böyle Bir Adım Atmamaya Çağırıyoruz