Aktif Eğitimciler Sendikası: Öğretmenlerin Özlük Hakları İyileştirilsin - Son Dakika

Aktif Eğitimciler Sendikası: Öğretmenlerin Özlük Hakları İyileştirilsin

26.11.2012 16:30
Aktif Eğitimciler Sendikası: Öğretmenlerin Özlük Hakları İyileştirilsin, System.String[]

Aktif Eğitimciler Sendikası Batman İl Temsilcisi Mehmet Faruk Bulut, öğretmenlerin özlük haklarının iyileştirilmesini istedi.

Aktif Eğitimciler Sendikası Batman İl Temsilcisi Mehmet Faruk Bulut, öğretmenlerin özlük haklarının iyileştirilmesini istedi. Bulut, yetkililerden söylemlerini eyleme dönüştürmelerini, eğitimin problemlerinin çözülmesi, saygınlığın korunması konularıyla ilgili hızlı çözüme katkı sunacak adımlar atmalarını beklediklerini söyledi.

Aktif Eğitimciler Sendikası Batman İl Temsilcisi Mehmet Faruk Bulut, yaptığı yazılı açıklamada, her kasım ayında öğretmenler gününde yapılan açıklamalarda, eğitimin problemlerine çözüm üretmekle mükellef olanların eğitim çalışanlarının, ülke gerçeklerinin ve dünya standartlarının çok altında kalan özlük haklarını iyileştirme adına samimi adımlar atmak yerine şirin ifadelerle mavi boncuk dağıttıklarını söyledi. Bulut, her bir öğretmenin tüm insanlar gibi özel olduğunu, çocukların geleceği için bir umut ışığı olduğunu hatırlattı.

Hükümetlerin, en fazla yatırımı eğitime yapmadan, eğitimi her şeyin önünde tutmadan; işini hakkıyla yapan eğitimcilere, özel önem atfetmeden başarıya ulaşması, başarılarını devam ettirmesinin mümkün olmadığını savunan Bulut, açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Eğitim çalışanları; lojmanı, suyu, interneti, hatta tuvaleti olmayan ücra köy okullarında soba yakarak, sınıf temizleyerek, okula temel ihtiyaçlar için su taşıyarak, taşıtarak asgari yaşam koşullarının bile sağlanamadığı ortamlarda eğitim yapmaya çalışırken, atılacak makul adımlarla anılan olumsuzlukları ortadan kaldırmak yerine 'devletimiz bütün imkanlarıyla siz değerli öğretmenlerimizin yanındadır' diyebilmelerini anlayamıyoruz.

Yasama ve yürütme organları tarafından ilgili hukuk normlarında toplumun beklenti ve talepleri doğrultusunda yapılacak küçük düzenlemeler yapılmadığı için pek çok meslektaşımız, inançlarıyla mesleği arasında tercih yapmak zorunda bırakılmış olmasına rağmen, gerekli düzenlemeleri yapmak yerine 'Cumhuriyet, sizden fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmenizi ister.' diyebilmelerini samimi bulmuyor ve anlayamıyoruz."

Aktif Eğitimciler Sendikası: Öğretmenlerin Özlük Hakları İyileştirilsin

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Aktif Eğitimciler Sendikası: Öğretmenlerin Özlük Hakları İyileştirilsin - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı Türkiye'nin Azerbaycan ve Kırım hamleleri Rus basınını rahatsız etti: Moskova'nın nüfuz alanına görülmemiş bir atılım var