Akü, 5 Yıldızlı Hayvan Oteli Açıyor - Son Dakika

Akü, 5 Yıldızlı Hayvan Oteli Açıyor

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) tarafından üç ay sonra hizmete girecek olan 5 yıldızlı hayvan otelinde eğitim birlikte, evlerinde evcil hayvan besleyenlerin hayvanlarına belirli süre bakım ve koruma hizmeti verilecek.

Akü, 5 Yıldızlı Hayvan Oteli Açıyor, System.String[]

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) tarafından üç ay sonra hizmete girecek olan 5 yıldızlı hayvan otelinde eğitim birlikte, evlerinde evcil hayvan besleyenlerin hayvanlarına belirli süre bakım ve koruma hizmeti verilecek.

AKÜ, evcil hayvan sahiplerinin ihtiyacını karşılamaya yönelik hayvan oteli projesini hayata geçiriyor. Projesi hazırlanan ve yakın bir zamanda ihaleye çıkılacak olan otelin 3 ay sonra hizmete girmesi bekleniyor. Otelde 150 oda bulunacak. 5 yıldızlı oteli aratmayacak tesiste, hayvanların bakımı, aşılması ve korunması sağlanacak. Hayvan sahipleri belirli bir süre ile buraya hayvanlarını teslim ederek, daha sonra alabilecekler. Elde edilen gelir de bilimsel projele çalışmalarına aktarılacak.

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, vatandaşlardan gelen çeşitli talepler doğrultusunda yeni hizmetler sunmaya çalıştıklarını söyledi. Solak, bu taleplerinden birisinin evlerinde pet hayvan (evcil hayvan) besleyen vatandaşlardan geldiğini ifade ederek, bunun üzerine hayvan otelinin projesinin hazırlandığını söyledi.

Veterinerlik Fakültesi bünyesinde hizmet verecek otelin i hale aşamasına geçildiğini belirten Solak, 3 ay sonra otelin hizmete girmesi ile evcil hayvanların belirli bir süre barındırılacağını, aynı zamanda asistanlar tarafından eğitim amaçlı kullanılacağını belirtti. Solak, "İhtiyaç olarak evinde evcil hayvan besleyen kedi, kuş, balık, kaplumbağa, tavşan, köpek gibi barındıran aileleri şehir dışına çıkarken, göreve giderken, tatile giderken, yurt dışına giderken, ya da aile hastalandığında hayvanları barındıracak bir yer sıkıntısı olduğu bize bildirildi." dedi.

150 odalık bir hayvan otelinin projesinin hazır olduğunu ifade eden Solak, 2011 yılında bütçesinin yeterli gelmemesi üzerine 2012 bütçesinden ödenek ayırdıklarını anlattı. Solak, "Hayvan oteli ile birlikte birde yanın da birde poliklinik yapacağız. İnsanlar gelip bu otele hayvanlarını bırakacaklar. Burada bakımlarını, aşılarını yapacağız. Kontrollerini yapacağız. Bir taraftan da asistanlarımız da eğitim hizmet alacaklar. Diğer taraftan da ailelerin ödedikleri paraları döner sermayeye aracılığıyla bilimsel araştırma projelerine aktaracağız." diye konuştu.

Bunun dışında YÖK'e başvurarak hayvan hastanesini resmi statüye kavuşturduklarını kaydeden Solak, başhekim ve yardımcısını atadıklarını, gezici hayvan hastanesini devreye koyduklarını dile getirdi.

Solak, yakın bir zamanda Veterinerlik Fakültesi Hastanesi'nde daha geniş kitlelere hizmet vermeye başlayacaklarını, çiftliklere gezici sağlık hizmetini büyük ve kanatlı hayvanlar konusunda vereceklerini anlattı.

Akü, 5 Yıldızlı Hayvan Oteli Açıyor
Akü, 5 Yıldızlı Hayvan Oteli Açıyor

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 14:14 - Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Akü, 5 Yıldızlı Hayvan Oteli Açıyor - Son Dakika


Son Dakika

MAK Danışmanlık anketinden çarpıcı sonuçlar! Millet İttifakı'nın oy oranı Cumhur İttifakı'nı geçti Manchester United'dan tarihe geçen galibiyet! Maç bitmesine rağmen attıkları golle 3-2 kazandılar Bu da indirimli korona! Vatandaşlar izdiham oluşturdu, sosyal mesafe hiçe sayıldı Sergen Yalçın, güzel sunucu Aslı Turanlı ile görüntülendi Sokağa saçılan binlerce lira vatandaşlar tarafından saniyeler içinde toplandı Escobar'ın yeğeni, amcasına ait evde 18 milyon dolar buldu Otele baskın yapan ekipler fuhuş yapan kadınları gizli bölmede yakaladı Yatak videosunu paylaşan Hanife Gürdal, tek celsede boşandığı Kemal Ayvaz ile barıştığını duyurdu