Akyazı'da "Kardeş Okul Projesi" - Son Dakika

Akyazı'da "Kardeş Okul Projesi"

03.01.2012 15:28
Akyazı'da

Akyazı Şehit Yüzbaşı Halil İbrahim Sert Anadolu Lisesi öğrencileri, Akyazı Topağaç Köyü İlköğretim Okulunu kardeş okul seçti.

Akyazı Şehit Yüzbaşı Halil İbrahim Sert Anadolu Lisesi öğrencileri, Akyazı Topağaç Köyü İlköğretim Okulunu kardeş okul seçti.

Milli Eğitim Müdürlüğünce desteklenen "Kardeş Okul Projesi" kapsamında, lise ve ilköğretim okulu öğrencileri okullar arası işbirliğinde bulunacak.

Topağaç Köyü İlköğretim Okulunu ziyaret eden Akyazı Şehit Yüzbaşı Halil İbrahim Sert Anadolu Lisesi Müdürü Eşref Başer, burada yaptığı konuşmada, her yılın ocak ayında başka bir okulu kardeş okul ilan ederek, okullar arası işbirliği ve kaynaşmayı amaçladıklarını söyledi.

Başer, bu yıl ilk olarak Akyazı Topağaç İlköğretim Okulunu kardeş okul seçtiklerini belirterek, "Öğrencilerimizle okul yönetimi ve okul aile birliği yönetim kurulu üyeleri ile ziyarette bulunduk. Bu proje kapsamında çalışmalarımız devam edecek" dedi.

Ziyarette lisenin son sınıf öğrencileri, 220 ilköğretim okulu öğrencisiyle yüz yüze görüşerek başarılı olmanın yollarını anlattı ve çeşitli hediyeler verdi.

İlköğretim Okulu Müdürü İsmail Aygün, kardeş okul seçilmelerinin kendilerini onurlandırdığını belirtti.

- SAKARYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Akyazı'da 'Kardeş Okul Projesi' - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangının bir türlü kontrol altına alınamadığı Manavgat'ta incelemelerde bulundu 14:35 Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangının bir türlü kontrol altına alınamadığı Manavgat'ta incelemelerde bulundu Kayıp olarak aranan 2 çocuk babası, yanında ekmek bıçağıyla ölü bulundu 13:59 Kayıp olarak aranan 2 çocuk babası, yanında ekmek bıçağıyla ölü bulundu Alman devi Dortmund, Szalai için Fenerbahçe'ye resmi teklif mektubu gönderdi 13:45 Alman devi Dortmund, Szalai için Fenerbahçe'ye resmi teklif mektubu gönderdi
Kızların etek altı fotoğraflarını çeken sapığı evire çevire dövdüler! Anbean kamerada 13:26 Kızların etek altı fotoğraflarını çeken sapığı evire çevire dövdüler! Anbean kamerada Arda Turan'ın teknesinde güzel sevgilisiyle aşka gelen G.Saraylı Oğulcan, öpücüklere boğuldu 13:14 Arda Turan'ın teknesinde güzel sevgilisiyle aşka gelen G.Saraylı Oğulcan, öpücüklere boğuldu Ağacı ateşe vermeye çalıştıkları anlar olay yaratmıştı! Zonguldak Valiliği iddiaları yalanladı 12:42 Ağacı ateşe vermeye çalıştıkları anlar olay yaratmıştı! Zonguldak Valiliği iddiaları yalanladı
Minibüs ve otomobil kafa kafaya çarpıştı, aynı aileden 5 kişi feci şekilde can verdi 12:06 Minibüs ve otomobil kafa kafaya çarpıştı, aynı aileden 5 kişi feci şekilde can verdi Ünlü astrolog Arzum Koyuncu'nun 11:29 Ünlü astrolog Arzum Koyuncu'nun "eskort" isyanı! Sosyal medya için anlaştığı adam kabusu yaşattı
Advertisement