Akyazı Mehmet Niyazi Özdemir İlçe Halk Kütüphanesi Açıldı - Son Dakika

Akyazı Mehmet Niyazi Özdemir İlçe Halk Kütüphanesi Açıldı

13.03.2019 16:21
Akyazı Mehmet Niyazi Özdemir İlçe Halk Kütüphanesi Açıldı, System.String[]

Akyazı Mehmet Niyazi Özdemir İlçe Halk Kütüphanesi hizmete girdi.

Akyazı Mehmet Niyazi Özdemir İlçe Halk Kütüphanesi hizmete girdi.

Akyazılı yazar Mehmet Niyazi Özdemir'in isminin verildiği kütüphanenin açılış törenine, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, kütüphaneye ismi verilen Mehmet Niyazi Özdemir'in eşi Özgür Özdemir ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Vali Ahmet Hamdi Nayir, Akyazılıları kütüphane için oluşturdukları iş birliğinden dolayı tebrik etti.

Kütüphaneye, yazar Mehmet Niyazi Özdemir'in adının verilmiş olmasının büyük bir güzellik olduğunu belirten Nayir, "Bilgi çağında yaşıyoruz. Kitaplar çok önemli. Kitaplar dünyaya açılmanın ve dünyayı tanımanın ilk basamağıdır. Bin yıl önce yaşamış biriyle bugün konuşmamız mümkün değildir. Ancak o kişinin bir kitabı varsa ister bin yıl olsun ister daha fazla yıl olsun kitabını okumak suretiyle onunla konuşabilirsiniz." dedi.

Kütüphaneye ismi verilen yazar Mehmet Niyazi Özdemir'in eşi Özgür Özdemir ise eşinin isminin doğduğu Akyazı'da bir kütüphanede yaşatılıyor olmasının kendisini son derece duygulandırdığını belirtti.

Konuşmaların ardından kütüphanenin açılışını gerçekleştiren protokol üyeleri, kütüphaneyi gezdi.

Kütüphanede, okuma odalarının yanı sıra satranç, toplantı, internet ve oyun odaları ile anaokulu öğrencileri için oyun salonları bulunuyor.

Akyazı Mehmet Niyazi Özdemir İlçe Halk Kütüphanesi Açıldı
Akyazı Mehmet Niyazi Özdemir İlçe Halk Kütüphanesi Açıldı
Akyazı Mehmet Niyazi Özdemir İlçe Halk Kütüphanesi Açıldı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Akyazı Mehmet Niyazi Özdemir İlçe Halk Kütüphanesi Açıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Beşiktaş'a döneceği konuşulan Tosic, Guangzhou ile yollarını ayırdı Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu Oyuncu Melis Birkan'ın yeni mesleği şaşırttı! Hobisi işi oldu ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi ABD'den Atlantik'te Rusya'ya karşı donanma hamlesi! Dünyanın en büyük askeri deniz üssü harekete geçiyor Son Dakika: Türkiye'de 2 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 193 kişi vefat etti, 31 bin 923 yeni vaka tespit edildi Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor Canlı yayında saldırıya uğrayan muhabir, saldırganlar için ders gibi ceza istedi