Akyurt'ta toplanma alanları belirlendi - Son Dakika

Akyurt'ta toplanma alanları belirlendi

15.10.2019 14:49
Akyurt'ta toplanma alanları belirlendi, System.String[]

Ankara'nın Akyurt ilçesinde 18 acil durum toplanma alanı belirlendi.

Ankara'nın Akyurt ilçesinde 18 acil durum toplanma alanı belirlendi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Akyurt Belediyesinin yürüttüğü çalışma sonucunda ilçede belirlenen acil durum toplanma alanlarına tabelalar yerleştirildi.

Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, AFAD tarafından Türkiye genelinde yerleşim bölgelerinde güvenli toplanma noktaları belirlenmesinin istendiğini, bu kapsamda çalışmaya başladıklarını kaydetti.

Söz konusu alanların belirlenip tabelaların yerleştirildiğini ifade eden Ayık, vatandaşları acil durumlarda toplanma alanlarına çağrıldıklarında, anonslara uymalarını tavsiyesinde bulundu.

Nüfusu 34 bin olan ilçede Yeşiltepe Mahallesi'nde 5, Yıldırım ve Beyazıt mahallelerinde 4'er, Kalaba ve Atatürk mahallelerinde 2'şer ve Güzelhisar mahallesinde bir olmak üzere 18 nokta, her türlü afet ve acil durumlarda insanların toplanabileceği güvenli bölgeler olarak belirlendi.

Akyurt'ta toplanma alanları belirlendi
Akyurt'ta toplanma alanları belirlendi

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Akyurt'ta toplanma alanları belirlendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İzmir'de kan donduran gece! Eski eşini öldürdü, annesi ile komşusunu yaralayıp intihar etti Son Dakika: Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMM'de kabul edildi İhbara giden polis ekiplerine silahlı saldırı! Olay yerine çok sayıda özel harekat sevk edildi Selçuk Bayraktar müjdeyi verdi: AKINCI TİHA'nın 3. prototipi yolda Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak'tan ailesine yönelik iddialara yanıt: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanındayız Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'a istifa et ültimatomu! Gece yarısına kadar mühlet verildi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları sonrası dolar kuru 7.85'e kadar geriledi Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine değişikliği tartışmalarına noktayı koydu: Tamamen masa başında uydurulan haberler