Alaköy'de Eğitim Hüzünlü Başladı - Son Dakika

Alaköy'de Eğitim Hüzünlü Başladı

03.01.2012 12:40
Alaköy'de Eğitim Hüzünlü Başladı, System.String[]

Van'da 23 Ekim'deki depremde 2 öğrencisi yaşamını yitiren Merkez Alaköy Şehit Aysan İlköğretim Okulu'nda, 2,5 aylık aradan sonra eğitim ve öğretime buruk başlayan öğrenciler, arkadaşlarının sıralarını karanfille süsledi.

Van'da 23 Ekim'deki depremde 2 öğrencisi yaşamını yitiren Merkez Alaköy Şehit Aysan İlköğretim Okulu'nda, 2,5 aylık aradan sonra eğitim ve öğretime buruk başlayan öğrenciler, arkadaşlarının sıralarını karanfille süsledi.

Depremde evlerinin yıkılması sonucu enkazda yaşamını yitiren Şehit Aysan İlköğretim Okulu birinci sınıf öğrencileri Elif Aycan ile Rabia Taşdemir'in sıralarını karanfille donatan öğrenciler, duygulu anlar yaşadı.

Okul Müdürü Metin Tunçekin, yaptığı açıklamada, 2,5 ay aradan sonra eğitime hüzünlü başladıklarını söyledi.

Depremde iki öğrencinin yaşamını yitirmesinden dolayı büyük üzüntü yaşadığını anlatan Tunçtekin, "'Bugün eğitime başlayıp bu öğrencilerimizi sıralarında göremeyince acımız tazelendi. İki öğrencimizin de bugün aramızda olmasını arzu ederdik" dedi.

Gözyaşlarını tutamayan öğretmen Emine Esra Şimşek ise "Depremde kaybettiğim çocuklarımı sıralarında görememek beni çok üzüyor. Köye bir hafta önce geldim. Her gördüğüm öğrenci, iki arkadaşının ölümünden söz ediyor. Bu beni çok üzüyor" dedi.

ELİF AYCAN'IN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ

Eğitimin ilk gününde Müdür Metin Tunçekin ile sınıf öğretmeni Şimşek ve iki öğrenci, depremde hayatını kaybeden arkadaşları Elif Aycan'ın anne ve babasına taziye ziyaretinde bulundu.

Baba Vahdettin Aycan, kızının ölümüyle büyük acı yaşadığını ifade ederek, "Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Çocuğumuzu kaybettik ama kendimizi yalnız hissetmedik. Millet bizi teselli etti. Allah kimseye bu acıyı göstermesin. Allah herkesten razı olsun" diye konuştu.

- VAN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Alaköy'de Eğitim Hüzünlü Başladı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Leipzig maçında sakatlanan Başakşehir'li Caiçara, hastaneye kaldırıldı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Vaka sayılarında ve hastane başvurularında 2 kat artış var Yunanistan'dan 3 Avrupa ülkesine "Türkiye'ye silah satmayın" çağrısı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı