Alanya'da Foça Operasyonu-ek - Son Dakika

Alanya'da Foça Operasyonu-ek

08.09.2012 17:46
Alanya'da Foça Operasyonu-ek, System.String[]

İzmir'in Foça ilçesindeki bombalı saldırının ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonunda yakalanan H.D.'nin verdiği bilgiler Antalya'da yaşanabilecek olası bir faciayı da önledi.

Alanya'da FOÇA OPERASYONU-ek

ŞEHİT AİLESİNİN DRAMI KURYEYİ ÇÖZDÜ

İzmir'in Foça ilçesindeki bombalı saldırının ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonunda yakalanan H.D.'nin verdiği bilgiler Antalya'da yaşanabilecek olası bir faciayı da önledi.

Foça saldırısı öncesinde, iki teröristi önce İzmir'e getiren burada patlayıcıları aldıktan sonra da Foça'ya götüren H.D.'nin, bu patlamayla ilgili sorgusu sırasında İzmir polisi, sorgu sırasında terör saldırılarının insan hayatlarını drama çevirdiği görüntüleri de H.D.'ye izletti. H.D.'ye ayrıca, gerçekleşmesinde payı olduğu Foça'daki saldırıda şehit olan Özkan Ateşli'nin, ailesinin yaşam koşulları ve 2 yaşındaki oğlu Altay'ın görüntüleri izletildi, hayatlarının nasıl bir sürece girdiği anlatıldı.

Bu yaklaşım sonrasında ise H.D., Foça olayının yanı sıra Antalya'da Torosların dağlık bölgesine saklanan patlayıcı hakkında da bilgisi olduğunu itiraf etti. Daha önceden toprağa gömülen patlayıcının yerinin, başka bombacıları o bölgeye götürmekle görevlendirileceği ihtimaline karşı kendisine de söylendiğini dile anlattı. Patlayıcının yerini de ayrıntılı olarak polise anlattı.

OKEY GELİNCE ADLİYEYE SEVKEDİLDİ

Bunun üzerine İzmir polisi, hemen Antalya'ya H.D.'nin kendilerine tarif ettiği bölgeye gitti. Bomba arama köpekleriyle yapılan aramaların yanı sıra bir yandan da H.D. ile telefon irtibatı da kesilmedi. Patlayıcılarla birlikte silahları da bulan polislerin, olumlu yanıt vermesinin ardından da H.D., dün akşam saatlerinde Foça saldırısıyla ilgili adliyeye gönderilen şüphelilerden ayrı olarak akşam saatlerinde adliyeye sevkedilerek tutuklandı.

HAZIRLAYAN AYNI PATLATAN FARKLI

Alanya'da ele geçirilen patlayıcıların da incelenmesiyle Foça ve Gaziemir'deki birsüre önce toprağa gömülü bulunan bombaların aynı elden çıktığı belirlendi. Bu patlayıcıların Kuzey Irak'daki kamplarda aynı kişi tarafından hazırlandığı saptandı. Bu patlayıcıların daha sonra kuryelerle belirlenen illere gönderilip toprağa gömüldükleri anlaşıldı.

DHA(ESM) - İzmir

Alanya'da Foça Operasyonu-ek
Alanya'da Foça Operasyonu-ek

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Alanya'da Foça Operasyonu-ek - Son Dakika


Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor