Alanya'da Yağmur, Toprak Kaymasına Neden Oldu - Son Dakika

Alanya'da Yağmur, Toprak Kaymasına Neden Oldu

25.01.2012 17:33
Alanya'da Yağmur, Toprak Kaymasına Neden Oldu

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde şiddetli yağmur nedeniyle meydana gelen toprak kayması sonucu Devlet Su İşleri'ne ait sulama kanalı taştı, bodrum ve zemin katları su bastı.

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde şiddetli yağmur nedeniyle meydana gelen toprak kayması sonucu Devlet Su İşleri'ne ait sulama kanalı taştı, bodrum ve zemin katları su bastı.

Alanya'da dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor. Bu sabah şiddetini artıran yağmur, toprak kaymasına neden oldu. Son 24 saatte metrekareye 36 kilogram yağmurun düştüğü Alanya'nın Avsallar Beldesi'nde saat 14.00 sıralarında meydana gelen toprak kayması sonucu, DSİ'ye ait sulama kanalları toprakla doldu. Kanalın taşması üzerine Postane Caddesi tamamen su altında kaldı, araçlar güçlükle ilerleyebildi.

SERALAR SU ALTINDA

Beldede Karamustafalar Deresi'nin taşması sonucu ise tarım alanları ve seralar su altında kaldı. Toprak kayması nedeniyle aydınlatma ve enerji nakil hatlarına ait direkler devrilme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Ekipler, direklerin devrilmemesi için güçlendirme çalışması yaptı. Avsallar Belediyesi Fen İşleri ve DSİ ekipleri, kapanan kanalı açmak için iş makineleriyle çalışma yaptı. İtfaiye ekipleri ise binalardaki suyu tahliye etti.

Avsallar Belde Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Enver Görgülü, "Yazın drenaj hatlarını yapmasaydık, bölgemiz daha büyük bir sel felaketi yaşayabilirdi. Olayın meydana geldiği saatten itibaren tüm ekipleri seferber ettik. Can kaybı yok. Ancak maddi hasar meydana geldi" dedi. - Antalya/ Alanya

Kaynak: DHA
Antalya'da trafik kazasında hayatını kaybeden 3 depremzedenin cenazesi yakınlarına teslim edildi Antalya'da trafik kazasında hayatını kaybeden 3 depremzedenin cenazesi yakınlarına teslim edildi Depremzede annesini kazada kaybeden kadından en acı feryat: 'Ne olur götürmeyin' Depremzede annesini kazada kaybeden kadından en acı feryat: 'Ne olur götürmeyin' Kazada ölen 3 depremzedenin cenazesi morgdan yakınları tarafından alındı! Kızın feryadı yürek dağladı Kazada ölen 3 depremzedenin cenazesi morgdan yakınları tarafından alındı! Kızın feryadı yürek dağladı

Son Dakika Güncel Alanya'da Yağmur, Toprak Kaymasına Neden Oldu - Son Dakika


Advertisement