Alanya Müftülüğü 5 Bin Kişiye Aşure Dağıtımına Başladı - Son Dakika

Alanya Müftülüğü 5 Bin Kişiye Aşure Dağıtımına Başladı

26.11.2012 16:20
Alanya Müftülüğü 5 Bin Kişiye Aşure Dağıtımına Başladı, System.String[]

Alanya Müftülüğü 5 bin kişiye aşure dağıtımına başladı.

Alanya Müftülüğü 5 bin kişiye aşure dağıtımına başladı.

İlçenin Kuyularönü Camisi'nde Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıtımı etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Dur, Alanya Müftüsü Mustafa Topal, belde belediye başkanları ile kamu kurum ve kuruluşların yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

İlahi ve duaların okunduğu aşure dağıtımı töreninde konuşan Müftü Topal, Muharrem ayının bereket ve kardeşlik ayı olduğunu söyledi. Aşure pişirmenin ve dağıtmanın büyük bir önemi olduğunu dile getiren Topal, içinde çok çeşitli bakliyatın bulunduğu aşurenin birlik ve beraberlik için kaynatılması gerektiğini söyledi.

Hicri takvimin başlangıcı olan bu ayda insanlık tarihinde bir takım olayların gerçekleştiğini dile getiren Topal, "Nuh peygamberin tufandan bu ayda kurtarılmasına, Hz. Adem'in Hz. Havva ile Arafat'ta buluşmasına, Hz. İbrahim'in Nemrut'un ateşinden bu ayda kurtulduğuna inanılır" dedi.

Topal'ın konuşmasının ardından Başkan Sipahioğlu ve Müftü Topal aşure kazanlarından aşure dağıttı.

Muhabir: Mustafa Kurt

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu - ANTALYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Alanya Müftülüğü 5 Bin Kişiye Aşure Dağıtımına Başladı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu