Alanya'nın karla kaplı Gökbel ve Çökele yayla yolu ulaşıma açıldı - Son Dakika

Alanya'nın karla kaplı Gökbel ve Çökele yayla yolu ulaşıma açıldı

22.05.2022 16:11

Alanya'nın karla kaplı Gökbel ve Çökele yayla yolu ulaşıma açıldı 3 metreye ulaşan kar, iş makineleriyle temizlendi Yaz turizminin merkezi Alanya'nın halen karla kaplı olan Gökbel ve Çökele yayla yolları yayla sezonunun açılacağı Haziran ayı öncesi Alanya Belediyesi ekiplerinin çalışması...

Alanya'nın karla kaplı Gökbel ve Çökele yayla yolu ulaşıma açıldı

3 metreye ulaşan kar, iş makineleriyle temizlendi

ANTALYA - Yaz turizminin merkezi Alanya'nın halen karla kaplı olan Gökbel ve Çökele yayla yolları yayla sezonunun açılacağı Haziran ayı öncesi Alanya Belediyesi ekiplerinin çalışması sonucu ulaşıma açıldı. Mahmutlar Sülüklü ve Söbüçimen yayla yollarında ise çalışmalara hız verildiği bildirildi.

Havaların ısınmasıyla birlikte yaylacıların ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşların yaylalara ulaşımını sağlamak için çığ düşmesi ve heyelan nedeniyle kapanan yollarda temizleme ve onarım çalışması yapılıyor. Gökbel ve Çökele yayla yolunda 3 metreye varan karla kapalı kısımlar temizlenerek ulaşıma açıldı.

"Sülüklü ve Söbüçimen'de çalışmalar devam ediyor"

Alanya Belediyesi ekipleri, Gökbel ve Çökele Yaylası'ndan sonra Mahmutlar Sülüklü ve Söbüçimen Yaylası'nda ise çalışmalarına devam ediyor. Sadece yaylalara bağlı vatandaşların değil, yaz sezonu boyunca ülkenin her tarafından ziyaretçilerin akın ettiği Alanya yaylalarında ulaşım konforunu ve güvenliğini sağlamak için çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

YORUMLAR
500
Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri için gerim sayım başladı Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri için gerim sayım başladı Gözaltına alınan şüpheli, cinayeti itiraf etti! Keserle öldürüp gömmüş Gözaltına alınan şüpheli, cinayeti itiraf etti! Keserle öldürüp gömmüş
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Alanya'nın karla kaplı Gökbel ve Çökele yayla yolu ulaşıma açıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement