Alaplı Merkezinde Kapalı Ana Yol Yok - Son Dakika

Alaplı Merkezinde Kapalı Ana Yol Yok

18.01.2012 14:06
Alaplı Merkezinde Kapalı Ana Yol Yok, System.String[]

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde önceki gece aniden bastıran ve şiddetini gittikçe artıran kar yağışına karşı Alaplı Belediyesi'nin kar yağışıyla birlikte başlayan karla mücadele çalışmaları aralıksız olarak sürüyor.

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde önceki gece aniden bastıran ve şiddetini gittikçe artıran kar yağışına karşı Alaplı Belediyesi'nin kar yağışıyla birlikte başlayan karla mücadele çalışmaları aralıksız olarak sürüyor. İlçe merkezinde ulaşıma kapalı bir yol bulunmuyor.

İş makinelerinin çalışmalarını yerinde takip ederek, çalışmaları bizzat yönlendiren Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, aniden başlayan ve şiddetini gittikçe artıran kar yağışının bölgedeki diğer yerleşim birimleri gibi Alaplı'yı da olumsuz etkilediğine dikkat çekerek, "Alaplı Belediyesi olarak, kar yağışıyla birlikte başlayan karla mücadele çalışmalarımız aralıksız olarak sürüyor. Sanırım, son 12 yıldan bu yana ilyk defa bu kadar yoğun bir kar yağışına maruz kaldık. Şu anda şehir merkezinde 60 santimetrenin üzerinde bir kar var. Dün akşam saat: 18.00 itibarıyla başlayan yağış halen devam ediyor. Karla mücadele çalışmalarını yürüten 4 adet makinemiz var. Bir greyder, bir lastik tekerlekli kepçe ve iki de kazıyıcı yükleyici iş makinesiyle yoları açma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Fakat, yağış o kadar yoğun ki, gece sabaha kadar iş makinelerimiz çalışmasına rağmen, açtığımız yoldan geri döndüğümüzde tekrar 15 cm kar birikmiş oluyor. Gece, don olayına karşı yollarda tuzlama çalışması da yaptık. Bizim asıl hedefimiz, hastane ve toplu taşıma güzergahını kapsayan ana artel yolları sürekli açık tutabilmekti. Şu anda ana güzergahlarda kapalı herhangi bir yolumuz yok. Mahalle arası yolları açma çalışmalarına da başladık. Tabii bu çalışmalar esnasında bazı olumsuzluklarla da karşılaşıyoruz. İki iş makinemiz uzun süre çalışmasından dolayı arıza yaptı. Tamiri için arızalanan parçaların siparişini verdik. Arızalanan malzemeler geldiğinde tamirlerini hemen yapıp, bu iş makinelerimiz de karla mücadele çalışmalarına başlayacak. Bu arada, bir diyaliz hastamız vardı, İlçemizin yüksek noktalarından birinde müstakil bir evde oturuyordu. Onun bugün diyalize girmesi gerekiyordu, onu evinden alıp diyaliz merkezine ulaştırdık. Karşıyaka Mahallesi'nde de bir cenazemiz vardı; mezarlık yolunu ve mezarını açtık ve defnedilmesini sağladık. Karla mücadele çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da aciliyeti olan bu tür sorumluluklarımızı da aksatmamaya çalışıyoruz. Şehir şebekesi içme suyumuzda, sabah saatlerinde su kuyularımızın olduğu bölgede elektrikler kesildiği için kısa sürelik bir kesinti oldu." diye konuştu.

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, şehir merkezindeki caddelerde kar temizleme çalışmalarının devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Alaplı Merkezinde Kapalı Ana Yol Yok
Alaplı Merkezinde Kapalı Ana Yol Yok
Alaplı Merkezinde Kapalı Ana Yol Yok
Alaplı Merkezinde Kapalı Ana Yol Yok

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Alaplı Merkezinde Kapalı Ana Yol Yok - Son Dakika


Son Dakika

İzmir depreminden sonra yaptığı paylaşım infial yarattı! "Felaketi kendileri istedi" diyen şahıs yakalandı Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı İzmir'deki depremde enkaz altında kalan 28 yaşındaki futbolcu kurtarıldı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 16 kullanıcı tespit edildi, 3 kişi gözaltında Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 24'e, yaralı sayısı 804'e yükseldi İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi