Alaska'da 7,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi, tsunami uyarısı verildi - Son Dakika
BBC

Alaska'da 7,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi, tsunami uyarısı verildi

22.07.2020 10:57

Alaska Yarımadası'nda 7,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Alaska Yarımadası'nda 7,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından tsunami alarmı verildi.

ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumu USGS, yerel saatle 23.12'de (Türkiye saatiyle 09.12) yerin 10 kilometre altında medyana gelen depremin merkez üssünün Chignik kentinin 120 kilometre güneyi olduğunu açıkladı.

ABD Ulusal Tsunami Uyarı Merkezi'nin deprem sonrasında yayımladığı tsunami uyarısı Güney Alaska, Alaska'nın kıyı bölgeleri ve Aleut Adaları'nı kapsıyor.

Bölge halkının kıları terk ederek yüksek kesimlere sığınmaya başladığı bildiriliyor.

Yetkililerin Kanada ve ABD anakarasının tsunami tehdidi altında olup olmadığını inceledikleri belirtiliyor. Ancak ABD'nin batı kıyıları için tsunami uyarısı yapılmadı.

Alman GFZ Araştırma Merkezi, depremin büyüklüğünü başlangıçta 7,4 olarak vermişti. Ancak daha sonra bu veri güncellendi.

USGS, depremin ardından 4,4 ve 5,7 büyüklüğünde iki artçı sarsıntının kaydedildiğini açıkladı.

Alaska'da 7,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi, tsunami uyarısı verildi

Son Dakika Dünya Alaska'da 7,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi, tsunami uyarısı verildi - Son Dakika Dünya

BBC
YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Manchester United, deplasmanda Paris Saint Germain'i 2-1 mağlup etti Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Barcelona'lı Messi, Şampiyonlar Ligi'nde 16 sezon üst üste gol atan ilk futbolcu oldu Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı