Albaraka Türk Uluslararası Hat Yarışması Başladı - Son Dakika

Albaraka Türk Uluslararası Hat Yarışması Başladı

3 yıl önce

Albaraka Türk'ün üç yılda bir düzenlediği Albaraka Türk Uluslararası Hat Yarışmasına başvurular başladı.

Albaraka Türk Uluslararası Hat Yarışması Başladı, System.String[]

Albaraka Türk'ün üç yılda bir düzenlediği Albaraka Türk Uluslararası Hat Yarışmasına başvurular başladı.


Bankadan yapılan açıklamaya göre, geçmişten gelen kültürel mirası gelecek nesillere aktarmak, yüz yıllardır süregelen hat sanatını yaşatmak ve sanatçıları desteklemek için organize edilen yarışma, 2005 yılından beri düzenleniyor.


Bu yıl 5'incisi gerçekleştirilen ve ana teması "dua" olan yarışmanın başvuruları "www.albarakahat.com" internet adresi üzerinden kabul ediliyor.


Hat sanatının ulusal ve uluslararası bilinirliğini arttırmayı hedefleyen yarışmanın jürisinde Prof. Dr. Uğur Derman, Hasan Çelebi, Prof. Dr. M. Hüsrev Subaşı, Yrd. Doç. Dr. Savaş Çevik, Ali Toy, Mehmed Özçay, Davut Bektaş gibi alanında tanınmış isimler yer alıyor.


Kur'an-ı Kerim'de ve hadislerde yer alan dua metinlerinden oluşan eserlerin değerlendirmeye alınacağı yarışmada celi sülüs, sülüs, sülüs-nesih, celi ta'lik ve celi divani dallarındaki eserler için birinciye 40 bin TL, ikinciye 30 bin TL, üçüncüye 20 bin TL ödül verilecek.


Dereceye giremeyen ancak jürinin uygun göreceği eserler ise 10 bin TL tutarında teşvik ödülü almaya hak kazanacak. Yarışmaya 2 Mart 2018'e kadar başvurular kabul edilecek.

Haber Yayın Tarihi: 27.07.2017 02:04 Kaynak: AASon Dakika

Burun ameliyatı olmaya gitti, kalbinin doğuştan delik olduğunu öğrendi
Yiyecek arayan kurtlar sokak köpeğini parçaladı Bakan Soylu'nun taziyelerini ilettiği Nakşibendi şeyhinin ölümünde sır perdesi aralandı

Son Dakika Haberleri