Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri 17 Ekim'de Başlayacak - Son Dakika

Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri 17 Ekim'de Başlayacak

10.10.2018 13:59
Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri 17 Ekim'de Başlayacak, System.String[]

Boğaziçi Üniversitesi'nin düzenlediği Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri, 17 Ekim'de İstanbullu müzikseverlerle buluşacak.

Boğaziçi Üniversitesi'nin düzenlediği Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri, 17 Ekim'de İstanbullu müzikseverlerle buluşacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yapı Kredi Kültür Sanat ve Türk Hava Yolları'nın destekçisi olduğu konserler dizisi, keman sanatçısı Sasha Rozhdestvensky ve piyanist Josiane Marfurt'un "Mozart ile Merhaba" konseriyle başlayacak.

Bu sezon da çarşamba akşamları gerçekleştirilecek Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri sonbahar sezonu, 24 Ekim'de "Parlak Solistlerimiz; Güher ve Süher Pekinel; Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler Projesi", 31 Ekim'de kemanda Nilgün Yüksel, viyolonselde Poyraz Baltacıgil ve piyanoda Barış Büyükyıldırım'dan oluşan Trio Likya'nın "Likya'dan Esintiler" konseriyle devam edecek.

Orkestra şefi Betin Güneş ile Turkish Chamber Orchestra, Solistleri ve Korosu 7 Kasım, Golden Horn Brass - Bakır Nefesliler Grubu 14 Kasım, piyanoda Natalia Rubinstein, kemanda Nikolai Sachenko ve viyolonselde Kirill Rodin'den oluşan Brahms Trio 21 Kasım ve Gökhan Aybulus ile Bozok Quartet konseri ise 28 Kasım'da gerçekleştirilecek.

"Efsane Piyanist Lidsky-Michail Lidsky Sergey Rahmaminof Programı" ile 5 Aralık'ta müzikseverlerle buluşacak klasik müzik konserlerinin güz dönemi, 12 Aralık'ta soprano Burcu Uyar, bariton Caner Akgün, tenor Muzaffer Soydan, mezzo-soprano Barbora Fritscher Hitay ve piyanoda Christian Koch ile "Zehra Yıldız'ı Anıyoruz", 19 Aralık'ta şef Ender Sakpınar yönetimindeki Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası "Kuzey Işıkları" ve 26 Aralık'ta soprano Seren Akyoldaş, Elerki Taşkın ve piyanoda Doruk Görkem Tokur'un sunuşlarıyla "Broadway Müzikalleriyle Yeni Yıla" konseriyle son bulacak.

Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri bahar dönemi ise 13 Şubat 2019'da başlayacak.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri 17 Ekim'de Başlayacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Erdoğan'ın peş peşe görüşme yaptığı Saadet Partisi'nden ittifaka şartlı yeşil ışık Korsan saldırısına uğrayan Türk gemisinin kaptanı dehşet dolu anları anlattı Türk gemisine Gine Körfezi'nde korsan saldırısı! 1 gemici öldürüldü, 15 gemici kaçırıldı Erdoğan Bayraktar'dan çok konuşulacak Muharrem İnce paylaşımı! Yeni kurulacak partiye mi katılıyor? Güneşli havaları unutun! Kar geri geliyor, hafta boyunca sürecek Ronaldo, Suudi Arabistan'dan gelen 53 milyon TL'lik reklam teklifini reddetti Ankara oyun havası oynayan Aleyna Tilki'nin performansı takipçileri tarafından beğenilmedi