Aldırmaz: Camilerimize Büyük Önem Veriyoruz - Son Dakika

Aldırmaz: Camilerimize Büyük Önem Veriyoruz

19.01.2012 10:36
Aldırmaz: Camilerimize Büyük Önem Veriyoruz, System.String[]

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, toplumda saygın bir yeri bulunan camiler ile Kur'an kurslarına büyük önem verdiklerini söyledi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, toplumda saygın bir yeri bulunan camiler ile Kur'an kurslarına büyük önem verdiklerini söyledi.

Seyhan Müftüsü Halil Uzun ve beraberindekileri kabul eden Aldırmaz, "Diyanet camiası toplumumuz için çok önemli. Maneviyatsız olunmaz. Bu sebeple biz camianıza, camilerimize ve Kur'an kurslarımıza çok önem veriyoruz." dedi.

Aldırmaz, "Seyhan Müftülüğünün başlattığı hatimli sabah namazı projenizden dolayı sizleri tebrik ediyorum. Haftanın her günü değişik camilerde cuma günü sabahı da Sabancı Merkez Camiinde hatimli sabah namazını kıldırmanız büyük bir isabet. Çünkü O büyük mabedin cemaatsiz kalması hepimizi üzüyordu. Buna bir hal çaresi buldunuz. Adanalıların gönüllerini bu şekilde serinlettiniz. Sizleri kutluyor ve teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Seyhan Müftüsü Halil Uzun da Müftülüğün hizmetleri hakkında Başkan Vekili Aldırmaz'ı bilgilendirdi. Kuran kursu öğreticileri de teknolojiden daha iyi yararlanılması hususunda bilgisayarlara, çağdaş araç ve gereçlere ihtiyaçlarının olduklarını Başkan Aldırmaz'a ilettiler. Müftü Halil Uzun Başkan Aldırmaz'a Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı takvimleriyle Kur'an–ı Kerim ve çeşitli dini kitaplar hediye etti.

Ziyarete 2011 yılının imamı Gülek Camii İmam–Hatibi Muhammed Topcu, Salih Bosna Camii imam-Hatibi Mustafa Kaleağası, Kuran Kursu öğreticilerinden Mümine Topcu, Kübra Söztutan, Ayşe Karaburç ve Esra Şirin ile Salih Bosna Camii Dernek Başkanı Hasan Basri Yavuz katıldı. Ziyarette Başdanışman Mehmet Barış ve Danışman İbrahim Cansız da hazır bulundu.

Aldırmaz: Camilerimize Büyük Önem Veriyoruz
Aldırmaz: Camilerimize Büyük Önem Veriyoruz

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Aldırmaz: Camilerimize Büyük Önem Veriyoruz - Son Dakika


Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Bursa'da "damsız" girme kavgası cinayetle bitti Yürümekte dahi zorluk çeken 70'lik dedenin evinden 400 gram esrar çıktı