Alev'li Kitap Kurtları Gizli Görevde - Son Dakika

Alev'li Kitap Kurtları Gizli Görevde

18.02.2012 11:10
Alev'li Kitap Kurtları Gizli Görevde, System.String[]

Alev'li kitap kurtları gizli görev için Beyoğlu macerasında!

Özel ALEV İlköğretim Okulu 3. sınıf kitap kurdu öğrencileri; yazar Sara Şahinkanat'ın "Beyoğlu Macerası - Bilgi Avcıları Gizli Görevde" adlı kitabıyla birlikte Beyoğlu'nda geçen sürprizlerle dolu hikayenin izini sürdü! Öğrencilerin kitap sevgisini ve okuma alışkanlığını arttırmak amacıyla düzenlenen heyecanlı gezide çocuklar, kitapta geçen mekanlara giderek, kitap okurken, hayal güçlerini genişletmeyi öğrendiler.

Özel ALEV İlköğretim Okulu gezi ekibi, 15 Şubat 2012, Çarşamba sabahı, öykü yazarı Sara Şahinkanat ile Taksim Gezi Pastanesi'nde buluşarak kısa bir sohbetin ardından geziye başladı. Kütüphaneden en çok kitap alan 3. sınıf öğrencileriyle gerçekleştirilen gezide, başarılı yazarın "Beyoğlu Macerası - Bilgi Avcıları Gizli Görevde" adlı kitabıyla ilgili sorularını bilenler, cevaplarda yer alan gizli yerlerdeki hediyelerin sahibi oldular.

Gezi kapsamında, öğrenciler Taksim Tüneli'ne binmenin yanı sıra, Saint Antoine Kilisesi'ni gezme fırsatı yakaladılar. Mekanlar arasında, kestane kebap yemek için duraklayan öğrenciler, tarihi bir hamamı da gezdiler. Öğle yemeği için Markiz'e giden ekip, hem pastanenin tarihini dinledi hem de tabloları seyrederek dinlendi. Galata Mevlevihanesi'ne giderek müzik aleti satan dükkanları gezen öğrenciler son olarak Galata Kulesi'ne çıkarak keyifli geziyi sonlandırdılar.

Farklı etkinliklerle, kitap okuyan çocukları ödüllendirerek okuyanların kitap okuma alışkanlığını takdir etmeyi, okumayanları ise okumaya özendirmeyi amaçlayan Özel ALEV İlköğretim Okulu; gezinin ardından bir kitap hazırlayarak öğrencileriyle paylaştı. Gezide öğrencilere sorulan bilmecelerden tekerlemelere, gezi programından fotoğraflara kadar birçok bilgiyi içeren kitapta ayrıca, öğrencilerin geziyle ilgili düşünceleri de yer alıyor.

Alev'li Kitap Kurtları Gizli Görevde

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Alev'li Kitap Kurtları Gizli Görevde - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle ilgili korkutan sözler: Birinci dalga bitmedi, 3. ve 4. artış dönemleri gelecek Evinde cansız bedeni bulunan gencin şüpheli ölümü polisi harekete geçirdi Şiddet son bulmuyor! Genç kadın, ölümden balkondan atlayarak kurtuldu Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek