Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, Gelecek Partisi Kurucular Kurulu listesinde - Son Dakika

Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, Gelecek Partisi Kurucular Kurulu listesinde

13.12.2019 11:56

Yeni partisi Gelecek Partisi'ni resmen ilan eden Ahmet Davutoğlu'nun A Takımı'nda Alevi Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir de yer aldı. Demir, 154 kişinin yer aldığı Kurucular Kurulu listesinde dikkat çekti.

AK Parti'den ayrılan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni partisini kurdu. Davutoğlu'nun da kurucuları arasında yer aldığı partinin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı'na verildi. 154 ismin yer aldığı Kurucular Kurulu'nda Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir de yer aldı.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu yeni partinin ismi Gelecek Partisi olurken, 154 kişilik Kurucular Kurulu listesi de belli oldu.

LİSTEDE DİKKAT ÇEKEN İSİMLER YER ALDI

Listenin ilk sırasında Ahmet Davutoğlu yer aldı. Listede gazeteciler Etyen Mahçupyan ve Hakan Albayrak ile AK Partili eski isimler Cuma İçten, Feramuz Üstün, Selçuk Özdağ ve bir dönem YÖK Başkanlığı yapan Yusuf Ziya Özcan'ın yer alması dikkat çekti. AK Parti eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve 15 Temmuz darbe girişiminde eşini ve oğlunu kaybeden Nihal Olçok da listede yer aldı.

Ahmet Davutoğlu ve Doğan Demir

ALEVİ DERNEKLERİ GENEL BAŞKANI DA LİSTEDE

Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, Davutoğlu'nun kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na verdiği Gelecek Partisi'nin Kurucular Kurulu'nda yer aldı. Demir, 154 kişilik listede 38'inci sırada yer aldı.

Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, Gelecek Partisi Kurucular Kurulu listesinde
Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu yeni partinin Kurucular Kurulu listesi ortaya çıktı Son dakika: Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kurucuları arasında yer aldığı yeni parti Ankara'da kuruldu Emine Erdoğan'ın eski özel kalem müdürü Sema Silkin Ün, Davutoğlu'nun partisinde!

Son Dakika Politika Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, Gelecek Partisi Kurucular Kurulu listesinde - Son Dakika


Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti KKTC seçimleri üzerinden polemik yaşayan Adil Gür ve Kemal Öztürk canlı yayında fena kapıştı "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret