Alevler Metrelerce Yükseldi, Patlamalar Korkuttu. - Son Dakika
Güncel

Alevler Metrelerce Yükseldi, Patlamalar Korkuttu.

Alevler Metrelerce Yükseldi, Patlamalar Korkuttu.

Ümraniye İnkılap Mahallesi Yelkenciler Sokak bulunan 5 katlı binanın alt katında yer alan parke atölyesindeki yangın dün saat 18.15 sıralarında çıktı.

25.01.2012 15:52

Atölye ALEV TOPUNA DÖNDÜ

Ümraniye İnkılap Mahallesi Yelkenciler Sokak bulunan 5 katlı binanın alt katında yer alan parke atölyesindeki yangın dün saat 18.15 sıralarında çıktı. Henüz belirlenemeyen bir nedenden kaynaklanan patlama sonrası atölye ve alt kattaki depo alev topuna döndü.

Yanıcı ve parlayıcı malzemeler nedeniyle alevler kısa sürede apartmanın diğer katlarına yayıldı. Atölyede bulunan Cengiz Güçlü ile Turgut Temur'un yanı sıra üst katlarda oturan Aleyna Kahveci, Nefise Deniz, Gülbahar Yılmaz ve Ayden Güven yaralandı. Yaralılar, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülürken, polise ve itfaiyeye haber verildi.

YANGIN GÜÇLÜKLE SÖNDÜRÜLDÜ

Atölyedeki yanıcı ve parlayıcı maddelerin çokluğu nedeniyle yangın yerine çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi. Ümraniye, Kadıköy, Kavacık, Dudullu ve Kadıköy İtfaiyesi'ne bağlı ekipler, çevredeki binaları tehdit eden alevlere müdahale etti. Yaklaşık 2 saat süren çalışmayla alevler önce kontrol altına alındı daha sonra da söndürüldü. Polis, söndürme çalışmaları sırasında sokağın giriş ve çıkışlarında güvenlik şeridi oluşturdu. Yangın yerine çok sayıda ambulans da gönderildi.

AMATÖR KAMERA GÖRÜNTÜLEDİ

Binada da büyük çapta maddi hasara neden olan yangın amatör bir kamera tarafından görüntülendi.

Görüntülerde birbiri ardına meydana gelen patlamalar gözlendi. Patlama sonrası meydana gelen alevlerin binanın çatı katına kadar yükseldiği gözleniyor, sık sık da patlamalar duyuluyor . Şile yolu üzerinde ilerleyen sürücüler de tehliye aldırmadan araçlarını yavaşlatarak yada yol kenarına çekerek yangını izliyor. Görüntülerde bir süre sonra itfaiyenin olay yerine geldiği görülüyor. Kısa süre sonra çevreyi siyah bir duman etrafı kaplıyor.

Patlama ve sonrasında çıkan yangını görüntüleyen kişinin, evindeki yaşanan panik ve korkuyu ortaya koyuyor. Görüntüler itfaiye ekiplerinin alevlere müdahalesiyle sona eriyor.

PATLAMA YERİNDE POLİS İNCELEME YAPIYOR

Olay yeri inceleme ekipleri atölyede bugün yeniden inceleme yaptı. Patlama olan atölyedeki tüplerin dışarı çıkartıldığı gözlendi. Bina ve çevresini güvenlik önlemi alan ekipler ile itfaiye görevlileri kimsenin binaya girmesine izin vermiyor. Öte yandan patlama sırasında çevreye savrulan demir parçaların geniş bir alana dağıldığı görüldü. Binadan kopan bazı demir kapı parçaları binanın karşısındaki Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi'nin bahçesinde bulundu. Polis ve itfaiyenin patlamayla ilgili incelemesi devam ediyor

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Alevler Metrelerce Yükseldi, Patlamalar Korkuttu. - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement