Alevler Neopolis'in gecesini aydınlattı - Son Dakika

Alevler Neopolis'in gecesini aydınlattı

30.06.2019 23:05

Alevler Neopolis'in gecesini aydınlattı Piknikçilerin neden olduğu yangında 20 dönüm alan kül olduAYDIN - Kuşadası'nın en önemli kültürel miraslarından olan Neopolis'i bünyesinde barından Yılancı Burnu Yarımadası'nda piknikçilerin neden olduğu yangında 20 dönüm alan zarar gördü.

Alevler Neopolis'in gecesini aydınlattı

Piknikçilerin neden olduğu yangında 20 dönüm alan kül oldu

AYDIN - Kuşadası'nın en önemli kültürel miraslarından olan Neopolis'i bünyesinde barından Yılancı Burnu Yarımadası'nda piknikçilerin neden olduğu yangında 20 dönüm alan zarar gördü. Gece karanlığında metrelerce yükselen alevler, korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.

Edinilen bilgiye göre; saat 21.15 sıralarında Kuşadası'nın en önemli kültürel varlıklarından olan Neopolis Antik Kenti'nin üzerinde bulunduğu Yılancı Burnu Yarımadası'nda yangın çıktı. Yılancı Bunu Yarımadası'nın Samos Adası'na bakan bölümündeki ağaçlık ve fundalık alandan yükselen alevler, gece karanlığını aydınlattı.

Şehir merkezine yakın bir noktada bulunan alandan yükselen alevleri fark eden çevre sakinleri durumu haber vermesi üzerine, bölgeye çok sayıya itfaiye, polis ve zabıta ekibi sevk edildi. Aydın Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi ekiplerinin zamanında müdahalesi sayesinde, yangın 45 dakikada kontrol altına alındı.

Yaklaşık 20 dönüm arazinin kül olduğu yangın bölgesinde inceleme yapan polis ekipleri, piknikçilerden olan içki şişeleri ve terlikler buldu. Yangına neden olduğu iddia edilen piknikçilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Alevler Neopolis'in gecesini aydınlattı
Alevler Neopolis'in gecesini aydınlattı
Alevler Neopolis'in gecesini aydınlattı
Alevler Neopolis'in gecesini aydınlattı

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Alevler Neopolis'in gecesini aydınlattı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Selçuk Bayraktar, Akıncı PT-3 ile yuvadan uçmadan önce son selfiesini çekti Meteoroloji'den 28 Ocak'ta İstanbul için kar uyarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Sözde" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu'nun adı bulvardan silindi Sereney Sarıkaya rekor bir ücret karşılığında ATV'nin yeni dizisiyle ekranlara dönüş yapıyor Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu Bulgaristan'daki taşkın Edirne'ye su maymunlarını getirdi Hazır döner paketleyen iki çalışanın çekip paylaştığı videoya tepki yağıyor