Alevlerin Arasında Kalan Üniversiteli Kızı, Komşuları Kurtardı - Son Dakika

Alevlerin Arasında Kalan Üniversiteli Kızı, Komşuları Kurtardı

23.02.2017 09:06

Ankara'da bir apartmanda çıkan yangında mahsur kalan üniversiteli kız, apartman görevlisi ve komşusu tarafından kurtarıldı.

Başkent'te bir apartamın giriş katındaki dairede yangın çıktı. Yangında mahsur kalan ve başından yaralanan üniversiteli kız, apartman görevlisi ve komşusunun müdahalesi sayesinde kurtarıldı.

ALEVLERİN ARASINDA KALDI

Bahçelievler Mahallesi 53. Sokak'ta bulunan bir apartmanın giriş katındaki dairede henüz bilinmeyen bir nedenle başlayan yangın, kısa sürede büyüdü. Alevlerin arasında kalan Ece isimli üniversite öğrencisi, başından yaralanmış halde apartman görevlisi ve komşusu tarafından kurtarıldı.

APARTMAN SAKİNLERİ HIZLA TAHLİYE EDİLDİ

Yangının ardından apartman sakinleri hızla tahliye edilirken, polis ve itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralıyı ambulansa alarak ilk yardımda bulundu. Yarlı kadın, olay yerinde yapılan ilk müdahalelerin ardından ambulansla hastaneye götürüldü. Hızla alevlere müdahalede bulunan itfaiye erleri, bir yandan da dairede mahsur kalanların olması ihtimaline karşı arama çalışması başlattı. Sağlık ekipleri, dumandan etkilenen bir bebeği ambulansa alarak müdahalede bulundu.

Alevlerin Arasında Kalan Üniversiteli Kızı, Komşuları Kurtardı

''ÇOK BÜYÜK BİR YANGIN OLDU''

Evleri dumanla dolan vatandaşlar, uzun süre sokak üzerinde itfaiye ekiplerinin çalışmalarını izledi. Yanan dairenin bulunduğu apartmanda yaşayan Canan Kırımsoy, "Evin içinde duman görülmüş, ardından çok büyük bir yangın olduğu ortaya çıktı. İçerideki bir kişinin başı çok ciddi bir şekilde yaralanmış. Onu hastaneye kaldırmışlar. Neden çıktığını biz de bilmiyoruz. Çok büyük bir yangın oldu" şeklinde konuştu.

"ÇIĞLIKLARI DUYDUM, KAVGA EDİYORLAR SANDIM"

Apartman görevlisiyle beraber, alevlerin arasında kalan kadını kurtaran Dilan Bedirhanoğlu ise, şöyle konuştu:

"Odamda uyuyordum. Çığlıkları duydum. Kavga ediyorlar zannettim. Perdeyi araladım. Kız 'imdat' diye bağırınca, alevleri fark ettim. Su aldım, sonra kendimi evden atım. Kapıya geldim apartman görevlisinin elinde yangın söndürme tüpü vardı. Kız kapıya kadar geldi, içeride bayıldı. Çıkartmaya çalıştım dışarı çektim. Onu çıkardık, itfaiyeyi, polisi aradım. Çok korktum içeride birileri var diye; çünkü bir şeyler yıkılıyordu hala. Kızın kafası kanıyordu. Kafasına bir şey mi düştü acaba? Sonra alevler pencerelerden çıkmaya başladı. İtfaiyeyi aradık. Sonra dışarı taşıdık kızı. İçeri fener tuttuk, birisi var mı diye. İçerisi girilecek gibi değildi."

Alevlerin Arasında Kalan Üniversiteli Kızı, Komşuları Kurtardı

AYNI ADRESE İKİNCİ İHBAR

Yangın esnasında başından yaralanan kadının evde misafir olarak kaldığı öğrenildi. Olaydan 2 saat önce, aynı adres için yangın ihbarı yapıldığı; şahsın, olay yerine gelen polis ve itfaiye ekiplerine, küçük bir yangın çıktığını ve kendi çabalarıyla söndürdüğünü söylediği, bunun üzerine ekiplerin ihbarı asılsız olarak değerlendirdiği iddia edildi.

Yangının çıkış nedeniyle ilgili inceleme başlatıldı.

Alevlerin Arasında Kalan Üniversiteli Kızı, Komşuları Kurtardı
YORUMLAR
500
Çankaya'nın İlk Bilim İzcileri Kampta Çankaya'nın İlk Bilim İzcileri Kampta Futbol: Spor Toto Süper Lig Futbol: Spor Toto Süper Lig Çankaya Belediyesi'nden Vergi Ödemelerinde Son Gün Hatırlatması Çankaya Belediyesi'nden Vergi Ödemelerinde Son Gün Hatırlatması
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Alevlerin Arasında Kalan Üniversiteli Kızı, Komşuları Kurtardı - Son Dakika


Advertisement