"Ali Baba ve 40 Haramiler" Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde - Son Dakika

"Ali Baba ve 40 Haramiler" Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde

17.02.2012 16:00

Samsun Devlet Opera ve Balesi, "Ali Baba ve 40 Haramiler" adlı operayı sanatseverlerle yeniden buluşturacak.

Samsun Devlet Opera ve Balesi, "Ali Baba ve 40 Haramiler" adlı operayı sanatseverlerle yeniden buluşturacak.

Türk opera tarihinde önemli bir yere sahip olan eser, 20 Şubat Pazartesi akşamı, seyirciyle buluşturulacak.

Rejisörlüğü Mehmet Yılmaz'ın yaptığı eser, Selman Ada'nın 1001 Gece Masalları'ndaki Ali Baba ve Kırk Haramiler masalından yola çıkılarak bestelendi. Eserin orkestra şefliğini Tolga Taviş yaptı.

Dekor tasarımı İsmail Dede, kostüm tasarımı Sevtaç Demirer, koreografisi Deniz Çığ imzası taşıyan eserde, karısı Ayşe, oğlu Abdullah ve kölesi Nurcihan ile yoksul bir hayat süren Ali Baba'nın 40 Haramiler'in gizemli mağarasını keşfetmesiyle içine düştüğü olayları konu alıyor. Konusunu Ali Baba ve Kırk Haramiler masaldan alan eser, günümüze dair göndermelerle dolu olan eleştirel yapısıyla masalla olan farkını ortaya koyuyor.

- SAMSUN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Ali Baba ve 40 Haramiler' Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle ilgili korkutan sözler: Birinci dalga bitmedi, 3. ve 4. artış dönemleri gelecek Evinde cansız bedeni bulunan gencin şüpheli ölümü polisi harekete geçirdi Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek