Ali Fuad Başgil Vefatının 50'inci Yılında Sempozyum ile Anılacak - Son Dakika

Ali Fuad Başgil Vefatının 50'inci Yılında Sempozyum ile Anılacak

18.12.2017 10:13
Ali Fuad Başgil Vefatının 50'inci Yılında Sempozyum ile Anılacak, System.String[]

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayelerinde Muhafazakâr Düşünce Dergisi tarafından organize edilen Ali Fuad Başgil Sempozyumu 19 Aralık Salı günü Ankara’da gerçekleştirilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın himayelerinde Muhafazakar Düşünce Dergisi tarafından organize edilen Ali Fuad Başgil Sempozyumu 19 Aralık Salı günü Ankara'da gerçekleştirilecek.

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Doç. Dr. İbrahim Kalın ile Muhafazakar Düşünce Dergisi Kurucu Genel Yayın Yönetmeni Serhat Buhari Baytekin'in açılış konuşmalarıyla başlayacak olan anma programı, Ali Fuad Başgil'in ve döneminin fotoğraflarının yer alacağı bir resim sergisinin açılışı ile devam edecek.

'Ali Fuad Başgil'e Armağan' adlı kitap dinleyicilere ücretsiz dağıtılacak

Ayrıca kısa bir belgesel gösterimi ve hazırlanmış olan 'Ali Fuad Başgil'e Armağan' adlı kitap dinleyicilere ücretsiz dağıtılacak. 'Bir Türk Entelektüeli Portresi: Başgil', 'Başgil'in Devlet, Hukuk ve Siyaset Anlayışı' ve 'Başgil'in Fikri Mirası ve Gençlerle Başbaşa' isimli oturumlarla Başgil'in fikri mirasının ele alınacağı sempozyumda Beşir Ayvazoğlu, Prof. Dr. Alaattin Karaca, Prof. Dr. Mustafa İsen, Prof. Dr. Davut Dursun, Dr. Necdet Subaşı ve Prof. Dr. Ejder Okumuş gibi önemli isimler konuşmacı olarak katılacak. - ANKARA

Ali Fuad Başgil Vefatının 50'inci Yılında Sempozyum ile Anılacak

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Ali Fuad Başgil Vefatının 50'inci Yılında Sempozyum ile Anılacak - Son Dakika


Son Dakika

Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Acun'un takımı Fortuna Sittard, kupada Nijmegen'e uzatmada 3-2 yenilerek elendi Esnafın üşümesin diye üzerine battaniye örttüğü kişi, iş hanında ölü bulundu Yunanistan'da kara kuvvetleri için zorunlu askerlik 9 aydan 1 yıla çıkarılıyor Marketten dönen çift kurşuna dizildi! Camdan bakan çocuk anne ve babasının cansız bedenini gördü Mansur Yavaş'tan Ankara'da yaşayan EYT'lilere müjde: GSS primlerini ödemeye başlıyoruz Sereney Sarıkaya rekor bir ücret karşılığında ATV'nin yeni dizisiyle ekranlara dönüş yapıyor Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu