AK Parti Sakarya Hendek Belediye Başkan Adayı Ali Kemal Sofu Kimdir? - Son Dakika

AK Parti Sakarya Hendek Belediye Başkan Adayı Ali Kemal Sofu Kimdir?

14.01.2019 17:50
AK Parti Sakarya Hendek Belediye Başkan Adayı Ali Kemal Sofu Kimdir?, System.String[]

AK Parti Lideri Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için Sakarya Hendek İlçesi Belediye Başkan adayı olarak Ali Kemal Sofu'yu seçti. Ali Kemal Sofu kimdir?

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti, Sakarya Hendek İlçesi Belediye Başkan adayını belirledi. Sakarya Hendek Belediye Başkan adayı olan Ali Kemal Sofu kimdir?

ALİ KEMAL SOFU KİMDİR?

Sofu, 1978 yılında Hendek'de dünyaya geldi. İlk ve ortaokul eğitimini Hendek'te tamamladı ve lise eğitimini yine Hendek'te 1996'da İmam Hatip Lisesi'nde bitirdi. Sakarya Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi'nde lisans eğitimini 2002 yılında tamamladı. 2017 yılında yine Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Ekonomisi ve Finansı Bölümü'nde yüksek lisans eğitimi gördü.

İNŞAAT MALZEMELERİ ÜZERİNE TİCARET YAPTI

Üniversite eğitiminin ardından, Hendek Endüstri Meslek Lisesi'nde bir yıl boyunca ücretli öğretmenlik yaptı. Ticaretle ilgilenmeye başlayan Ali Kemal Sofu, 15 yıl inşaat malzemeleri üzerine aktif ticaret yürüttü. Ali Kemal Sofu, evli ve 2 çocuk sahibidir.

AK Parti Sakarya Hendek Belediye Başkan Adayı Ali Kemal Sofu Kimdir?

Son Dakika Politika AK Parti Sakarya Hendek Belediye Başkan Adayı Ali Kemal Sofu Kimdir? - Son Dakika


Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici