Son Dakika Haberleri: AK Parti Sakarya Hendek Belediye Başkan Adayı Ali Kemal Sofu Kimdir?

AK Parti Sakarya Hendek Belediye Başkan Adayı Ali Kemal Sofu Kimdir?

12 ay önce

AK Parti Lideri Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için Sakarya Hendek İlçesi Belediye Başkan adayı olarak Ali Kemal Sofu'yu seçti. Ali Kemal Sofu kimdir?

AK Parti Sakarya Hendek Belediye Başkan Adayı Ali Kemal Sofu Kimdir?, System.String[]

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti, Sakarya Hendek İlçesi Belediye Başkan adayını belirledi. Sakarya Hendek Belediye Başkan adayı olan Ali Kemal Sofu kimdir?

ALİ KEMAL SOFU KİMDİR?

Sofu, 1978 yılında Hendek'de dünyaya geldi. İlk ve ortaokul eğitimini Hendek'te tamamladı ve lise eğitimini yine Hendek'te 1996'da İmam Hatip Lisesi'nde bitirdi. Sakarya Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi'nde lisans eğitimini 2002 yılında tamamladı. 2017 yılında yine Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Ekonomisi ve Finansı Bölümü'nde yüksek lisans eğitimi gördü.

İNŞAAT MALZEMELERİ ÜZERİNE TİCARET YAPTI

Üniversite eğitiminin ardından, Hendek Endüstri Meslek Lisesi'nde bir yıl boyunca ücretli öğretmenlik yaptı. Ticaretle ilgilenmeye başlayan Ali Kemal Sofu, 15 yıl inşaat malzemeleri üzerine aktif ticaret yürüttü. Ali Kemal Sofu, evli ve 2 çocuk sahibidir.

Haber Yayın Tarihi: 14.01.2019 05:50 Son Dakika

İki girişimci arkadaş, deneme amacıyla başladığı safran ve salep üretiminde başarılı oldu
Şeyma Subaşı'dan "Namazı bıraktın mı?" sorusuna cevap: Hayat şartlarından dolayı kılamıyor oldum Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "İdolünüz kim?" diye sordular, verdiği yanıt salonda büyük alkış aldı