Ali Koç'un büyük sıkıntısı: Sıcak para - Son Dakika

Ali Koç'un büyük sıkıntısı: Sıcak para

22.11.2019 12:00

Fenerbahçe'de ekonomik sıkıntı devam ediyor. Fener Ol kampanyası kapsamında 25 milyon euro gelir elde edilmesi ve 100 bin yeni üye kazanılmasına rağmen sarı lacivertli ekipte sıcak para konusunda problem var. Fenerbahçe UEFA'nın kriterlerine uymaya özen gösterirken, Başkan Ali Koç'un bizzat UEFA ile temas halinde olduğu ifade edildi.

Kulübün gelirlerinin doğrudan borç ve faizlere gitmesinden dolayı sarı-lacivertliler yeni gelir kalemleri yaratmak birçok çalışma yapmıştı. Kulübün mevcut durumun biraz olsun düzeltilmesi için yapılan ve yapılmaya devam edecek çalışmalarla yaşanan sıkıntılar şu şekilde özetlendi:

25 MİLYON EURODAN FAZLA GELİR ELDE EDİLDİ

Mali kaynak sıkıntısını aşmak için "Fener Ol" projesi hayata geçti. Bu çerçevede kulüp 25 Milyon euronun üzerinde gelir elde etti. Yönetim yeni yıl ile birlikte "Fener Ol projesine" devam etmeyi planlıyor.

Eski Başkan Aziz Yıldırım döneminde başlatılan 1 Milyon Üye projesi aynı isimle olmasa da benzer felsefe ile devam ediyor. 1 Milyon üye sayısı abartı bulunsa da üyelerden elde edilecek gelirin önemine vurgu yapılıyor.

Bu çerçevede geçtiğimiz günlerde 100 yeni üye kulübe kazandırıldı. Bu da toplamda 1 milyon TL anlamı geliyor. Bu para kulübün bir günlük duyduğu sıcak parayı karşılıyor. Yönetim kurulu kulübe yeni üye sağlamaya ve kulübe yeni gelirler yaratmaya çalışıyor.

Kulüpte özellikle ekonomik konularla alakalı daha hızlı hareket edebilmek için bir icra kurulu da kurulmuştu. Başkan Ali Koç'un yanısıra Semih Özsoy, Burhan Karaçam, Erol Bilecek gibi isimlerin yer aldığı kurul özellikle ekonomik duruma çare arıyor. Bu ekonomik darboğazda sarı-lacivertli yönetim, UEFA'nın kriterlerine uymaya özen gösteriyor. Başkan Ali Koç'un bizzat UEFA ile temas halinde olduğu ifade edildi.

EKONOMİK SIKINTILAR AŞILMADI

Milliyet'in haberine göre; Fenerbahçe'de yaşanan ekonomik sıkıntıların yanı sıra bonservis gelirlerinde de problem yaşıyor. Bu sezon ve önceki sezon da satışı yapılan bazı oyunculardan beklediği bonservis gelirlerini henüz alabilmiş değil.

Bu da doğal olarak ödeme ve nakit akışında sıkıntı yaratıyor. Josef de Souza, Giuliano ve Eljif Elmas gibi oyuncuların bonservis gelirlerinin gelmesinde gecikmeler ve aksaklıklar yaşanıyor.

FIFA'YA GİDİLECEK

Sarı-lacivertli kulüpte takımdan ayrılan bazı yabancı futbolcuların halen daha ödemelerinin olması bir diğer sıkıntı oluyor. Mevcut gelirlerle çarkı döndürmekte zorlanan yönetim eski futbolcuların alacaklarını da henüz ödeyebilmiş değil. Takımdan ayrılan çok sayıda futbolcu uzun süredir kendilerine ödenemeyen alacakları bekliyor. Bazı yabancı oyuncuların FIFA'ya başvurmadan önce son uyarıları yaptığı belirtildi.

Ali Koç'un büyük sıkıntısı: Sıcak para

Son Dakika Spor Ali Koç'un büyük sıkıntısı: Sıcak para - Son Dakika Spor


YORUMLAR (18)
  • TUNÇ06: HANİ ZENGİNDİ BU ADAM ? ZENGİN DİYE GETİRİLDİ UEFA BUNUN ZENGİNLİĞİ KENDİNE DEDİ Kİ İŞLER ARTIK BÖYLE YÜRÜYOR..SEN GEÇEN SENE BATIRDIN FB Yİ DİNLEMEDİN AYKUDU ŞAMPİYONLUK GİTTİ ...ARTIK PARASI OLAN DEĞİL KAFASI OLAN BŞK OLMALI...PARA YOK BAK BASKETBOLUDA BATIRDINIZ KÜÇÜLELİM DİYE .. Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
  • Abuziddin sırtıyanık: Sıkıntı yapmayın ali bey bankasıyla vatandaşın iliğini sömürür yine sıcak para bulur. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Duayen gazeteci Nedim Demirağ yaşamını yitirdi Peş peşe gelen başarılı aşı çalışmalarının ardından DSÖ'den açıklama: Etkilerini bilmiyoruz İYİ Parti'den ihraç edilen Ümit Özdağ: Buğra Kavuncu'nun FETÖ ile Akın İpek'ten daha güçlü bağlantıları var Fransa'dan Türkiye'ye küstah tehdit: Ekonomik yaptırım uygulanabilir İmamoğlu iddiası yalanlanan Akşener'den Bakan Soylu'ya çağrı: Çevresine çok dikkat etsin Ünlü türkücü Onur Şan, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine katılıyor 9 yıl cinsel istismarda bulunduğu Emre'nin intiharına neden olan 69 yaşındaki akrabaya 26 yıl hapis Son Dakika: Emniyet, Kur'an-ı Kerim'e hakaretler yağdıran Youtuber İbrahim Atabey hakkında yasal işlem başlattı