Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi, ateş atılarak yakılmış - Son Dakika

Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi, ateş atılarak yakılmış

07.11.2019 16:33
Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi, ateş atılarak yakılmış, System.String[]

ANKARA'nın Mamak ilçesindeki Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi'nin, kimliği belirsiz kişilerce ateş atılarak yakıldığı belirlendi.

ANKARA'nın Mamak ilçesindeki Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi'nin, kimliği belirsiz kişilerce ateş atılarak yakıldığı belirlendi.

Mamak Belediyesi'ne ait Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi'nin kulesinde, geçen pazar günü yangın çıktı. Yangın, itfaiyenin çalışmasıyla söndürülürken, merkez kullanılmaz hale geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın, yangına ilişkin hazırladığı raporu tamamlandı. Raporda yangının çıkış nedeninin elektrikten kaynaklanmadığı belirtildi. Yanma yoğunluğunun 2'nci kat çatı kısmında gerçekleştiği belirtilerek, bu kısma dışarıdan kolaylıkla girilip çıkılabildiğinin, burada görülen bira ve maden suyu şişelerinden tespit edildiği vurgulandı. Raporda, "Söz konusu yanma yoğunluğu olan 2'nci kat çatı kısmındaki yanmaya müsait malzemeler üzerine bizce kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateş atılarak yakıldığı, rüzgarın etkisiyle de yanmaya müsait malzemelerin (dış cephe kaplamalarının) hızla tutuşarak alevlerin yayıldığı, yangının da bu şekilde çıktığı kanaatindeyiz" denildi.


Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi, ateş atılarak yakılmış
Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi, ateş atılarak yakılmış
Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi, ateş atılarak yakılmış

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi, ateş atılarak yakılmış - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Futbolun yaşayan efsaneleri Messi ile Ronaldo, Maradona'ya böyle veda etti Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Putin'in "gizli" aşkının kazancı ortaya çıktı! Dudak uçuklatan rakam Uzmanlar araştırdı: Ağız gargarası koronadan korunmak için bilimsel bir çözüm değil, tedbir olabilir
16:20