Ali Kuşçu Uzay Evi'ne Öğrencilerden Yoğun İlgi - Son Dakika

Ali Kuşçu Uzay Evi'ne Öğrencilerden Yoğun İlgi

Eyüpsultan Belediyesinin çocuklara ve gençlere yönelik hizmetlerinden biri olan Ali Kuşçu Uzay Evi’nin eğitim programı yoğun ilgi görüyor.

Ali Kuşçu Uzay Evi'ne Öğrencilerden Yoğun İlgi, System.String[]

Eyüpsultan Belediyesinin çocuklara ve gençlere yönelik hizmetlerinden biri olan Ali Kuşçu Uzay Evi'nin eğitim programı yoğun ilgi görüyor. 2018 Haziran ayının sonuna kadar yaklaşık 6 bin öğrenci eğitim almak için sırada bekliyor.

Alibeyköy Osmanlı Park'ta kendi enerjisini üretebilen "Yeşil Bina"da hizmet veren Ali Kuşçu Uzay Evi'nde eğitimler ücretsiz olarak veriliyor. Ali Kuşçu Uzay Evi programı öğrencilerden ve gençlerden yoğun ilgi görürken, Haziran sonuna kadar kayıtlar doldu. Yaklaşık 6 bin öğrencinin Haziran ayının sonuna kadar eğitim alacağı belirtilirken, 70 okuldan toplam 13 bin öğrenci de kayıt için sıra bekliyor.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın insana yatırım hedefiyle çocuklara ve gençlere yönelik hizmetlerinden biri olan Ali Kuşçu Uzay Evi, 2014 yılı Kasım ayında hizmete girdi. Kurulduğu günden bu yana "5-25 Yaş Arası Simurg Yaygın Eğitim Programı" kapsamında 35 binden fazla öğrenciye hizmet veren merkez, bu başarısıyla Marmara Belediyeler Birliğinin düzenlediği Altın Karınca Yarışması'nda "Kültür ve Sanat" proje kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. Ali Kuşçu Uzay Evi'nde her eğitim öğretim yılı içerisinde hafta içi her gün okullara ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik tek seferlik eğitimler veriliyor. Her hafta sonu ise süreli eğitimlerin yanı sıra tek seferlik bireysel katılımlı eğitimler gerçekleştiriliyor.

Tek seferlik eğitimlerde astronot kostümlerini giyen öğrenciler, içerikleri okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenmiş olan temel astronomi ve uzay bilgilerinin yer aldığı konu anlatımlı eğitimlerin ve öğrendiklerini pekiştirmek üzere hazırlanan atölye çalışmalarının yer aldığı dolu dolu 1,5 saat geçiriyor. Süreli eğitimler ise Amatör Astronomi ve Astronomi Yaz Okulu olmak üzere iki şekilde gerçekleştiriliyor. - İSTANBUL


Son Dakika

Artan vakalar sonrası Mehmet Ceyhan, yeni önerilerini sıraladı: 28 gün sokağa çıkma yasağı olmadı bari bu 6 maddeyi yapalım Son Dakika: Bayern Münih, Barcelona'yı 8-2 mağlup etti ve Şampiyonlar Ligi'nde yarı finale çıktı Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ile ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı O'Brien Doğu Akdeniz'i görüştü Duygu Delen'in ölümünde şüpheli Mehmet Kaplan, iki suçtan tutuklandı Galatasaray'ın 2. Başkanı Abdürrahim Albayrak: Götze transferinden vazgeçtik Meral Akşener, tartışmalara son noktayı koydu: Cumhur İttifakı'nda yer almamız mümkün değil Okan Buruk'tan Fenerbahçeli Muriqi'ye övgü dolu sözler: Türkiye'nin en iyisi Fransa'nın Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran savaş gemisi hamlesine Almanya'dan tepki Türk hackerlar, Yunan bakanlığın sitesini hackledi: Oruç Reis'e yaptığınız her saldırıya internet üzerinden yanıt vereceğiz TEM'deki kazada feci şekilde can veren çiftin, 16 gün sonra evlenecekler ortaya çıktı 4 ilimizde 65 yaş üzerine sokağa çıkma kısıtlaması getirildi ABD Başkanı Donald Trump'ın küçük kardeşi Robert Trump hastaneye kaldırıldı Emekli Tümamiral Deniz Kutluk, Türkiye ve Yunanistan'ın deniz güçlerini değerlendirdi: Çatışma Yunanlar için kötü olur Kaçak avlandığı keçiyle verdiği pozu sosyal medyadan paylaşan kişiye 23 bin lira ceza verildi Beşiktaş'ta Mirin ve Roco ile yollar ayrılıyor