Aliağa Belediyesi'nden İki Yeni Park - Son Dakika

Aliağa Belediyesi'nden İki Yeni Park

04.01.2012 11:52
Aliağa Belediyesi'nden İki Yeni Park

Aliağa Belediyesi, son 2 yılda Aliağa'yı yeşil alan zengini yaptı.

Aliağa Belediyesi, son 2 yılda kent genelinde yaptığı park, düzenleme ve yenileme çalışmalarıyla aktif yeşil alan sayısını Türkiye ortalamasının üstüne çıkardı. Türkiye genelinde ortalama 2 m2 aktif yeşil alan miktarı, Aliağa'da 10 m2'yi aştı. Son bir yılda Yalı Mahallesi'nde beş, Yeni Mahalle'de iki, Helvacı Fatih, Atatürk ve Siteler Mahallesi'nde birer park inşa eden Aliağa Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte kente 2 dev park kazandıracak. Aliağa Belediyesi'nin projelendirdiği biri 10 Bin 950, diğeri 5 Bin 601 metrekareden oluşan 2 dev parkın inşası başlandı. Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, yapılan parklar ve çevre düzenlemeleriyle Aliağa'da aktif yeşil alan miktarının Türkiye ortalamasını 5'e katladığını söyledi.

MAHALLENİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Aliağa Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde Aliağa Yeni Mahalle Cengiz Topel Caddesi ve Siteler Mahallesi Necmettin Giritlioğlu Caddesi üzeri Kamyon garajı karşına yapılacak olan parklar mahallenin çehresini değiştirecek. 11 İş Makinesi ve toplam 59 kişilik kişinin görev aldığı çalışmalar sonucu iki parkın bir ay içinde bitirilmesi hedefleniyor.

ALİAĞA YEŞİL ALANLARIYLA TÜRKİYE ORTALAMASINI KATLADI

Siteler Mahallesi'nde 2 Bin 824 ve 2 Bin 777 metrekare olmak üzere 2 parselden oluşan toplam 5 Bin 601 metrekarelik ayrıca Yeni Mahalle Cengiz Topel Caddesi'nde 10 Bin 950 metrekarelik 2 dev parkın inşası bir ay içinde bitirilmesi hedefleniyor. Çocuk oyun alanları, açık alan fitnes aletleri, piknik masaları, diğer donatı elemanlarıyla bölgenin park ihtiyacını karşılayacak parklar bölgenin çehresini değiştirecek.

BAŞKAN OĞUZ; PARK VE YEŞİL ALANLARIMIZI ARTTIRIYORUZ

Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, yapılacak olan iki yeni parkla birlikte yeşil alanların artacağını ifade ederek, "Yeşil alan miktarımızı 10,69 m2'ye çıkardık. 3194 Sayılı İmar Kanunu ve Şehir Plancıları Odası'nın uygun gördüğü kriterleri yakaladık. Hedefimiz kişi başı en az 15 metrekarelik aktif yeşil alan oluşturmak. Yeni parklar, yeşil alanlar ve diğer altyapı çalışmalarımızla Aliağa'yı temiz, yemyeşil ve Çağdaş bir kentte dönüştürüyoruz" dedi.

Nüfusu 60 bin'e ulaşan Aliağa'da yaşayan herkesin Başta yenilenen Sahil bandı olmak üzere park ve yeşil alanları değerlendirdiğini ifade eden Başkan Oğuz, "Sahil Bandı projemiz ile 2,5 km uzunluğunda, 76 bin m2 büyüklüğündeki alanı düzenleyerek, Aliağa'da yaşayan yurttaşlarımızın yeniden deniz ile buluşmasını sağladık. Muhtelif mahallelerimizde 10 parkı hizmete açtık. Yurttaşlarımızın dinlenebilecekleri, spor yapıp, çocuklarını eğlendirebilecekleri sosyal alanlar oluşturmaya kentimizin gelişme bölgelerinde de devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Cumhur İttifakı'nın protokolü paylaşıldı! 4 parti ayrı ayrı listelerle seçime girecek Cumhur İttifakı'nın protokolü paylaşıldı! 4 parti ayrı ayrı listelerle seçime girecek İhracatçılar, depremzede üreticilere pozitif ayrımcılık yapacak İhracatçılar, depremzede üreticilere pozitif ayrımcılık yapacak Bisikletle dünya turu yapan Fransız çift, 'Hayatımda ilk defa bu kadar iyi niyetli insanlarla karşılaştım' Bisikletle dünya turu yapan Fransız çift, 'Hayatımda ilk defa bu kadar iyi niyetli insanlarla karşılaştım'

Son Dakika Güncel Aliağa Belediyesi'nden İki Yeni Park - Son Dakika


Advertisement