Aliağa Belediyesi vektörle mücadelesini sürdürüyor - Son Dakika

Aliağa Belediyesi vektörle mücadelesini sürdürüyor

17.11.2021 15:58
Aliağa Belediyesi vektörle mücadelesini sürdürüyor

Yılın her dönemi vektör ile mücadele çalışmalarını sürdüren Aliağa Belediyesi, kent genelinde sivrisinek, hamam böceği, karasinek ve fare gibi zararlılara karşı kış aylarındaki mücadelesine ara vermeden devam ediyor.

Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü İlaçlama Birimi, kışlak mücadelesinde vektör adı verilen sivrisinek ve haşere oluşumuna neden olan tüm alanlarda biyolojik ilaçlama çalışması gerçekleştiriyor.

Kışlak mücadelesinde yapılan ilaç uygulamaları sivrisinek larvalarının barındıkları ve üreme kaynakları olan rögar, foseptik, otluk, çöp konteynırları ve sulak alanlarda yürütülüyor. Cadde ve sokaklarda bulunan rögarlarda ise sisleme çalışması yapılıyor.

BİYOLOJİK İLAÇLAMA İLE LARVALAR YOK EDİLİYOR

Vektörle mücadele çalışmalarının kent genelinde devam ettiğini belirten Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Adil Çağlar, "Belediye ekiplerimiz şu anda kışlak mücadele çalışması gerçekleştiriyor. Kışlak mücadele vektörle mücadelenin en önemli aşamalarından birini oluşturuyor. Kışlak mücadelede bütün zararlıların ortak özelliği olan su büyük önem arz ediyor. Suyun içerisindeki larvaların erişkin olmadan imha edilmesi bu açıdan çok önemli. Ekiplerimiz en ufak su birikintilerinde dahi biyolojik ilaçlama çalışması yaparak larvaların yok edilmesini sağlıyor" dedi.

YORUMLAR
500
ASM'ye yerleştirilen güneş panelleriyle enerjinin devamlılığı sağlandı ASM'ye yerleştirilen güneş panelleriyle enerjinin devamlılığı sağlandı Meslek lisesi öğrencileri ilaç takip cihazı tasarladı Meslek lisesi öğrencileri ilaç takip cihazı tasarladı DSÖ, Çinli firmanın tek dozluk Kovid-19 aşısı Convidecia'nın acil kullanımını onayladı DSÖ, Çinli firmanın tek dozluk Kovid-19 aşısı Convidecia'nın acil kullanımını onayladı
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Aliağa Belediyesi vektörle mücadelesini sürdürüyor - Son Dakika


Advertisement