Aliağa'da Doğan 'ABİM Geldi' Oyunu Türkiye Turnesine Hazırlanıyor - Son Dakika

Aliağa'da Doğan 'ABİM Geldi' Oyunu Türkiye Turnesine Hazırlanıyor

27.03.2015 08:41
Aliağa'da Doğan 'ABİM Geldi' Oyunu Türkiye Turnesine Hazırlanıyor, System.String[]

'Abim Geldi' adlı tiyatro oyununun ünlü oyuncularından Volkan Severcan, ilk defa Aliağa'da gösterime girdikten sonra Türkiye'nin muhtelif şehirlerinde sahneye konulan ve sahnelendiği her yerde büyük beğeni toplayan 'Abim Geldi' oyununu değerlendirdi.

Bekir Aksoy, Yeliz Şar, Melda Gür, Pelin Akil ve Seyhan Şaşko gibi Türk Tiyatrosu'nun sevilen oyuncularını kadrosunda barındıran 'Abim Geldi' adlı oyunun gördüğü yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Severcan," Şuana kadar İstanbul başta olmak üzere; Ankara, İzmit, İzmir ve Manisa gibi bir çok şehre giderek oyunu sergiledik. Abim Geldi, gittiğimiz her yerde büyük ilgi gördü. Oyumuzun beğenilmesi, olumlu görüşler alması elbet bizleri mutlu ediyor ve gururlandırıyor" diyerek, yurdun diğer bölgelerinde de Abim Geldi oyununu tiyatro severler ile buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.

Oyunla ilgili düşüncelerini paylaşan Volkan Severcan, yönetmen Bora Severcan'ın Marck Camoletti'nin eserinden Türkçe 'ye uyarladığı 'Abim Geldi' oyununu repertuara bu sene aldıklarını hatırlatarak, şu değerlendirmeyi yaptı: "Açık prova tekniğini uyguladığımız oyunumuzun Türkiye'nin en leziz komedilerden bir tanesi olduğuna inanıyorum. Kaldı ki; bugüne kadar oyun hakkında birbirinden güzel yazılar kaleme alındı. 'Abim Geldi' oyunu Güneri Civaoğlu, Hıncal Uluç, Füsun Önal gibi birçok eleştirmenin övgüsüne mazhar oldu. Gerçekten oyun çok iyi bir kadrodan oluşuyor. Oyunumuz Aliağa'da doğdu. Doğum yeri Aliağa diyebiliriz. Aliağa'nın şansının açık olduğunu düşüyorum. Dolayısıyla oyunun şansının da açık olduğu düşüncesindeyim"

Aliağa'da Doğan 'ABİM Geldi' Oyunu Türkiye Turnesine Hazırlanıyor

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Aliağa'da Doğan 'ABİM Geldi' Oyunu Türkiye Turnesine Hazırlanıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Farkındalık yaratmak için enkaz üzerinde poz veren Itır Esen, linç edilmeye başlandı Yeni yılla birlikte normalleşme adımları atmaya başladılar! İşte bankaların güncel mesai saatleri Cumhuriyet tarihinin akaryakıta bağlı en büyük vergi kaçakçılığı operasyonu: 50 ilde, 220 gözaltı Survivor 2021'in 6. bölüm fragmanı yayınlandı! Steven ve Çağrı birbirine giriyor Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, Çin aşısındaki yan etkileri tek tek sıraladı İki otomobil çarpıştı, ortalık can pazarına döndü: 3 ölü, 4 yaralı Tehdit edilen genç kızı korumak isteyen dayısı canından oldu Çaycı Hüseyin lakaplı Alpaslan Özmol'un yeni imajı sosyal medyaya damga vurdu