Aliağa'da Emek ve Barış Şenliği Düzenlenecek - Son Dakika

Aliağa'da Emek ve Barış Şenliği Düzenlenecek

18.08.2013 10:36
Aliağa'da Emek ve Barış Şenliği Düzenlenecek, System.String[]

Şenlik kapsamında konserlerin yanı sıra Gezi Parkı odaklı eylemlerin tartışılacağı paneller düzenlenecek

23'üncü Aliağa Emek ve Barış Şenliği, 30 Ağustos - 1 Eylül arasında düzenlenecek.

Aliağa Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada Türkiye'nin tek emek ve barış etkinliği olduğu bildirilen şenlik kapsamında konserler, paneller, çocuk etkinlikleri, sergiler ve çeşitli sanatsal etkinliklerin gerçekleştirileceği belirtildi.

30 Ağustos Cuma saat 18.30'da Emek ve Barış Yürüyüşüyle başlayacak olan şenlik kapsamında her akşam 2 konserin verileceği,  şenlikte Göksel, Şevval Sam, Sümer Ezgü, Nurettin Rençber, Pinhani ve Seda Bingöl'ün sahne alacağı ifade edildi.

Açıklamada şenlik kapsamında Gezi Parkı eylemlerinin sonuçlarının tartışılacağı "Gezi'den Önce, Geziden Sonra: Değişen Türkiye ve Dünya" konulu panel düzenleneceği, panele Taksim Dayanışması Sözcüsü Tayfun Kahraman, Taksim Gezi Parkı Avukatı Can Atalay ve Cumhuriyet Gazetesi Yazarı İlhan Taşcı konuşmacı olarak katılacağı belirtildi.

Şenlikte ayrıca "Medyanın Demokrasiye Etkileri: Türkiye'de Toplumsal Değişim ve Medya İlişkisi" konulu panelde de gazeteci Uğur Dündar ile Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel'in konuşmacı olacağı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Turgut Oğuz, şenliğin Türkiye'nin ve bölgesel sorunların konuşulduğu demokratik bir platform olacağını belirtti. - İzmir

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Aliağa'da Emek ve Barış Şenliği Düzenlenecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Paula Dapena isimli kadın futbolcu, Maradona'yı anmayı reddetti: İstismarcı ve tecavüzcüye saygı duymam 9 ayda 3 kez korona olan 101 yaşındaki kadın taburcu oldu MasterChef'te talihsiz kaza! Parmağı kesilen Barbaros hastaneye götürüldü CNN'in ele geçirdiği gizli belgelerde Çin'in yanlış bilgiler paylaştığı iddia edildi Trakya'da etkili olan kar yağışı İstanbul'un kapısına dayandı Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlamasının detayları belli oldu İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı