Aliağa'da Travestinin Öldürülmesi - Son Dakika

Aliağa'da Travestinin Öldürülmesi

25.03.2011 20:19
Aliağa'da Travestinin Öldürülmesi, System.String[]

İzmir'de Bir Grup Travesti, 4 Gün Önce Aliağa'da Bir Arkadaşlarının Parçalanmış Halde Bulunması Nedeniyle Protesto Gösterisi Yaptı.

İzmir'de bir grup travesti, 4 gün önce Aliağa'da bir arkadaşlarının parçalanmış halde bulunması nedeniyle protesto gösterisi yaptı.

Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi girişinde toplanan Siyah-Pembe-Üçgen derneği ve destek veren Gençlik Kollektifi üyeleri, cinsiyet ayrımını eleştiren dövizler açtı. Dernek Basın Sözcüsü Deniz San, yaptığı açıklamada, Aliağa'da

"Ece" adıyla tanınan travesti Şerif Remzi P'nin vücudu parçalanmış ve başsız halde bulunduğunu hatırlattı. Aynı gün BM İnsan Hakları oturumunda imzaya açılan

"cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği temelli hak ihlallerine karşı önlem alınması"nı şart koşan bildiriyi Türkiye Cumhuriyeti'nin imzalamadığını söyleyen San, şöyle konuştu:

"Ece, Ebru, Azra ve adlarını sayamadığımız bir çok kişi, sadece transeksüel oldukları için öldürüldü. Katillerin haklı gösterildiği ve nefret eylemlerinin ödül ile sonuçlandırıldığı sistem daha kaç kişinin canını alacak? Biz, günden güne bu kadar cinayet hak ihlali ve ayrımcılık ile yüz yüze geliyorken, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğinin Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda tanımlanmasını istiyoruz. Toplum ahlaklı heteroseksüel sınıf üyesi olmamızı isterken, biz ise her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi eşit koşul ve güvenli bir ortamda yaşamak istiyoruz."

Açıklamanın ardından alkış tutan grup olaysız dağıldı.

Öte yandan cinayetle ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Aliağa-Yeni Foça karayolunda telefon hatlarının yer altına alınması işinde çalışan işçiler, arazide battaniyeye sarılarak telle bağlanmış bir cisim olduğunu fark etmiş, olay yerine gelen jandarma ekipleri, battaniyede, başı bulunmayan, bacaklarıyla vücudu birbirinden ayrılmış, göğüslerinde sütyen, parmaklarında oje olan ceset bulmuştu. Yapılan incelemede, öldürülen kişinin travesti Şerif Remzi P. (30) olduğu ortaya çıkmıştı.

- İZMİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Aliağa'da Travestinin Öldürülmesi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü yenen Aleyna Tilki'den ilginç çıkış: Sektöre güvenmediğim için aşı yaptırmayacağım Şoför tarafından darbedildiğini iddia eden yaşlı kadının yalanını kameralar ortaya çıkardı CHP'li Başarır kendisini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan için suç duyurusunda bulunacak "Parkurda.com" yerli sanayiciye fason iş buluyor! Nesrin Cavadzade, oyuncu sevgilisi Gökhan Alkan'ın evdeki yarı çıplak halini paylaştı Araç sahipleri dikkat! 81 ilde sistem değişiyor, egzoz denetimi trafikte otomatik tespit edilecek Kan bağışçıları hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması dışında tutuldu Erdoğan'ın imzasıyla İstanbul'daki dev arazi ünlü iş adamı Ethem Sancak'ın yeğeninin şirketine tahsis edildi