Aliağa'da Türkü Dolu Gece - Son Dakika

Aliağa'da Türkü Dolu Gece

19.02.2012 13:23
Aliağa'da Türkü Dolu Gece, System.String[]

Aliağa Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu'nun Kış Konseri'ne katılımcılardan yoğun ilgi geldi.

Aliağa Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu'nun Kış Konseri'ne katılımcılardan yoğun ilgi geldi.

Yılın ilk THM korosunu izlemek için gelen birçok türküsever, konserin başlamasından çok öncesi salon dolduğu için konseri izleyemeden geri döndü. Şubat ayı kültür sanat etkinleri çerçevesinde sahne alan koro izleyenleri türküye doyurdu. Farklı yörelerden seslendirdiği türkülerle keyifli bir konser sunan koro izleyenlerden tam not aldı.

2 saati aşkın süre devam eden konseri birçok türküsever ayakta izlemek zorunda kaldı.

Aliağa TÜPRAŞ Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen yılın ilk konseriyle Aliağalıların karşısına çıkan koro çeşitli yörelerden derlenen türküleri seslendirerek, izleyenlere keyifli bir gece yaşattı. İlk bölümde 15, ikinci bölümde 14 eserin yer aldığı konserde 19 türküyü koro, 10 türküyü solistler seslendirdi. Konser sonrası koro ayakta alkışlanırken, koroyu yöneten Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Öğretim Görevlisi Zeynel Demir'e teşekkür çiçeği sunan Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kabadayı koroyu ve saz sanatçılarını tebrik etti.

SOLİSTLERİN BAŞARISI ALKIŞLANDI

Türk Halk Müziği korosunun Aliağalı amatör sesler, dinleyicilerden tam not aldı. Konserde, Yusuf Sirke; Ormancı, Neşe Kabar; El Çek Tabip,

Rıfat Korkmaz; Bayramdan Bayrama,

Muammer Örnek; Yüce Dağ Başına Yağan Kar İdim, Güler Atılgan; Sevda Olmasaydı (Nar Tanesi), Türkan Aslan; Sultan Suyu, Seher Akınç; Şu Dirmilin Çalgısı, Şeyhmus Gül; Hele Yar Zalım Yar, Mehmet Oğhan; "Uzun Hava" (Dert Sinemi), Şerafettin Yiğit; Uzun Hava (Her Sabah Her Seher) türkülerini seslendirdi.

(AH-)

19.02.2012 13: 03 TSİ

NNNN - İZMİR

Aliağa'da Türkü Dolu Gece
Aliağa'da Türkü Dolu Gece
Aliağa'da Türkü Dolu Gece
Aliağa'da Türkü Dolu Gece
Aliağa'da Türkü Dolu Gece

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Aliağa'da Türkü Dolu Gece - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu